A
A
A

Справа гвардійця Марківа: Сторона обвинувачення намагається долучити до справи непрямі слова Віталія, які вирвані з контексту

Йдеться про фразу вирвану із контексту «вбили журналіста», яку отримали під час прослуховування Віталія у СІЗО, і яку сторона обвинувачення намагається інтерпретувати ніби «я вбив». Судом призначені додаткові експертизи. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 1 жовтня, після другого засідання апеляційного суду в Мілані.

«Адвокати з нашої сторони свої позиції заявили, призначена додаткова експертиза. Сторона обвинувачення намагається інтерпретувати непрямі слова Марківа з прослуховування в тюрмі. Ніби було сказано «вбили журналіста», а намагаються інтерпретувати ніби «я вбив», - зазначив Арсен Аваков.

За його словами, українська сторона передала суду весь пакет експертиз.

«Ми провели експеримент в той же період, коли загинули Миронов і Рокеллі. Наполягаємо, що автомат не може стріляти на 1500 м і при цьому вбивати прицільно. І Рокеллі і Миронов не були в прямій видимості. Хочемо, аби також долучили записи, які надав Рігалон, там видно і чутно стрільбу, яка відбувалася в 200 м, а не зі сторони гори Карачун» - сказав Арсен Аваков.

«Крім того, ми знайшли записку у кишені Миронова, де він переписувався з прессекретарем «ДНР» Хорошевою. Вони домовлялися із нею про зустріч із Гіркіним. Тому ми не виключаємо думку, що це була провокація - відправити іноземців під вогонь, а потім всю провину покласти на Україну», - зауважив очільник МВС.

Арсен Аваков також зазначив, що офіційно було запропоновано італійській стороні приїхати на місце подій, проте ніхто ні разу не приїхав.

«На мій погляд, це порушує права на захист, і рішення суду першої інстанції було висено на емоціях», - сказав він.

Крім того, Арсен Аваков зазначив, що вчора проходила пресконференція родичів загиблого Андрія Миронова. Вони не задоволені вироком Марківу і вважають його недійсним.

Наступне засідання апеляційного суду призначено на 15 та 23 жовтня.

Департамент комунікації МВС України