A
A
A

Олексій Тахтай: Цифри, закладені в Держбюджет-2017, не забезпечують потреби МВС (ФОТО)

На цьому заступник міністра внутрішніх справ – керівник апарату Олексій Тахтай наголосив під час обговорення з представниками громадськості проекту Державного бюджету на 2017 рік.

За словами Олексія Тахтая, витрати, передбачені проектом Дербюджету, значно менші бюджетного запиту, де були враховані потреби МВС і ЦОВВів, діяльність яких координує міністр внутрішніх справ.

«Ми зменшували розмір бюджетного запиту до критичної потреби. Якщо цю цифру не закласти для Міністерства внутрішніх справ, то «велосипед реформ», який почав їхати, може зупинитися і впасти», – наголосив заступник глави МВС.

Найгостріше стоїть питання щодо наслідків недофінансування Нацполіції, яка наразі є направляючим вектором реформ у правоохоронних органах. Заробітна плата патрульних, слідчих, дільничних, працівників кримінального блоку та інших підрозділів наступного року має втриматися на рівні цьогорічної.

«У цьому питанні нам потрібно досягти розуміння з керівництвом держави й з Верховною радою, – підкреслив Олексій Тахтай. – На жаль, і про це я говорю прямо і відкрито, цифри, закладені в бюджет, не повністю забезпечують потреби відомства».

Окремо заступник міністра внутрішніх справ зупинився на важливості підвищення рівня забезпечення Держслужби України з надзвичайних ситуацій, де набирає обертів реформа.

«Працівники ДСНС, хай і не на фронті, щодня ризикують життям, рятуючи людей. Їхня зарплата не повинна бути найнижчою в системі», – підкреслив Олексій Тахтай.

За його словами, наразі мінімальна зарплата в ДСНС складає 3 тисячі гривень. Це призводить до відтоку кадрів у силові відомства, де зарплата від 7 тисяч гривень.

Позицію керівництва міністерства підтримав і голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко: «У проекті бюджету замість майже 60 мільярдів гривень на фінансування МВС виділено трохи більше 41 мільярда. За такого фінансування є лише два варіанти розвитку подій: або скорочення особового складу, або різке зменшення зарплати».

За підрахунками, які озвучив Володимир Мартиненко, запропонований проект бюджету передбачає забезпечення Нацполіції лише на 60%, Нацгвардії – на 83 %; ДСНС недофінансована на 2,5 мільярда, міграційна служба – більше ніж 0,5 мільярда, ДПС – на 2,8 мільярда.

«Ми їздимо Україною, наразі провели зустрічі з громадськістю у 13 областях. Основний меседж, який іде від громадськості, – реформи треба продовжувати, треба збільшувати фінансування правоохоронної системи», – заявив Володимир Мартиненко.

Під час громадського обговорення було прийнято рішення направити листи-звернення до Прем’єр-міністра, Міністерства фінансів, всіх депутатів Верховної Ради, профільних комітетів з проханням переглянути цифри, які йдуть на фінансування правоохоронних органів.

Департамент комунікації МВС України