A
A
A

Президент вручив орден «Золота Зірка» сестрі Героя України Сергія Михальчука, а також бойові прапори командирам частин

У День Державного прапора України Президент Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» сестрі сержанта Сергія Михальчука, який був удостоєний звання Героя України посмертно. Глава держави також вручив бойові прапори та стрічки до них командирам частин, які отримали почесні найменування за бойові заслуги, мужність, високий професіоналізм та з огляду на зразкове виконання поставлених завдань особовим складом.

«Символічно, що саме в цей день будуть вручені бойові прапори та присвоєні почесні найменування військовим частинам Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України. На них замайорять стрічки з іменами видатних особистостей. Як минулого, так і нашого сьогодення. Одним із них є сержант Сергій Михальчук, Герой України. На превеликий жаль – посмертно», – сказав Володимир Зеленський під час церемонії підняття Державного прапора України на військовому летовищі у Василькові Київської області.

Глава держави також повідомив, що Четверта бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримує почесне найменування «імені Героя України сержанта Сергія Михальчука».

Президент присвоїв звання Героя України Сергію Михальчуку 25 березня 2020 року за особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. 21-річний нацгвардієць загинув 14 грудня 2019 року на Донбасі внаслідок артобстрілу. Під час вибуху сержант прикрив собою бойового побратима.

Бойові прапори та стрічки до них Глава держави також вручив командирам, 27-ї бригади Національної гвардії України, що отримала почесне найменування «Печерська»; 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України, який отримав почесне найменування «імені Героя України лейтенанта Богдана Завади»; 23-ї окремої бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України, яка отримала почесне найменування «Хортиця».

В урочистостях взяли участь представники уряду, депутати, президенти України минулих років, командувач Нацгвардії та інші.

 

З офіційного сайту Президента України

фото Руслана Андрусіва