A
A
A

Вінницькі правоохоронці задокументували багатомільйонну корупційну схему під час закупівлі товарно-матеріальних цінностей для Укрзалізниці

Слідчі Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області за оперативної підтримки Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України та Управління СБУ у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області задокументували злочинну оборудку, внаслідок якої  державі завдано збитків на майже 12 мільйонів гривень.

Проводяться обшуки у службових приміщеннях "Укрзалізниці" та комерційних структур у м. Вінниці та Києві.

За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка, слідство обгрунтовано підозрює посадових осіб філії "Укрзалізниці" в організації схеми привласнення державних коштів через афілійовані  комерційні структури, зокрема з ознаками фіктивності.

Попереднім розслідуванням встановлено, що протягом 2019-2020 років філія виділила понад 60 мільйонів гривень для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирського рухомого складу. Переможцями тендерних торгів стали підконтрольні організаторам структури, яким "Укрзалізниця" перерахувала всю суму грошей.

Проведені в ході слідства  експертизи встановили реальну вартість товаро-матеріальних цінностей та засвідчили безпідставне завищення вартості продукції, що завдало збитків державі на суму майже 12 мільйонів гривень.

Документування злочинної схеми  здійснюється у межах кримінального провадження, відкритого за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції
Вінницької області