A
A
A

Сергій Яровий: Україна направила до Бейрута п'ять тонн гуманітарної допомоги

Близько п'яти тонн гуманітарного вантажу доставить літак Національної гвардії до ліванської столиці Бейрута. Медикаменти та продукти харчування будуть супроводжувати нацгвардійці та рятувальники. Про це сьогодні, 19 серпня, заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. 

«У Бейруті трапилась страшна біда – вибух в порту забрав життя 220 громадян, більше 100 осіб зникли безвісти, більше тисячі постраждалих, столиця понесла величезні руйнування. Тому, на запит посольства Лівану в Україні Указом Президента було прийнято рішення про надання гуманітарної допомоги. В понеділок Кабінет Міністрів України виділив кошти з резервного фонду на придбання лікарських засобів, товарів медичного призначення, борошна. Вантаж до Бейруту супроводжуватимуть українські гвардійці та рятувальники», - сказав Сергій Яровий. 

Заступник міністра закордонних справ Дмитро Сенік відмітив, що Україна надсилає допомогу Лівану як раз у день міжнародної гуманітарної допомоги. 

«Коли 4 серпня трапилася біда у Лівані, Президент України відразу зателефонував  висловив слова підтримки та запропонував допомогу нашої країни. І це говорить про більше, ніж просто дружні стосунки між нашими країнами. Ми бажаємо якнайшвидшого одужання всім постраждалим та якомога швидше відновити зруйновану інфраструктуру», - сказав Дмитро Сенік. 

Голова ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що українські рятувальники були готові вирушити на допомогу у ліквідації наслідків завалу відразу, але ліванська сторона визначила, що для них необхідніші продукти харчування. 

«З резервного фонду держбюджету було виділено 8 мільйонів 450 тисяч гривень. Маса вантажу складає п'ять тонн. Я хочу висловити слова підтримки ліванському народу і побажання якнайшвидше впоратися з цією ситуацією», - зазначив Микола Чечоткін. 

Надзвичайний і Повноважний посол в Лівані Ігор Осташ зазначив, що на сьогоднішній день понад 4 тисячі українських сімей проживає у Лівані. Під час вибуху постраждало більше 20 родин, всі вони чекають допомоги та підтримки. 

Надзвичайний і Повноважний посол Лівану в Україні Алі Дахер подякував українській стороні за небайдужість у такий непростий для Лівану час. 

«Багато хто говорить про вибух у ліванській столиці – Бейруті. І у цей складний час Україна простягнула нам руку допомоги. Ми дуже вдячні вам за підтримку, за допомогу, за солідарність з нашим народом», - сказав Алі Дахер. 

Варто зазначити, що гуманітарний вантаж прибуде в Ліван близько 12 30. Його зустріне Міністерство оборони Лівану, які вже і будуть розподіляти продукти та медикаменти за потребами. 
Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута прогримів вибух - вибухнуло 2750 тонн конфіскованої аміачної селітри. Внаслідок катастрофи від 250 до 300 тисяч осіб залишилися без житла.

 

Департамент комунікації МВС України