A
A
A

Кабмін схвалив вихід України ще з двох Домовленостей у прикордонній сфері у рамках СНД

Сьогодні,12 серпня,  Кабінет Міністрів України підтримав чергові рішення щодо виходу України зі структур Співдружності незалежних держав. 
Зокрема, Уряд підтримав вихід України з Угоди між Урядами СНД про співробітництво у підготовці і підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД. Також Уряд схвалив проєкт Указу Президента України про вихід України з Ради командувачів Прикордонними військами. 

Ці міжнародні договори уклали в Москві у 1995 та 1992 роках відповідно. 

Враховуючи те, що Україна не приєдналася до низки установчих документів у сфері прикордонної співпраці в СНД, а Російська Федерація є стороною міжнародного збройного конфлікту, який розпочався з незаконної окупації Криму і продовжується на Донбасі, зазначені домовленості не є актуальними. Крім того, вони не містять зобов’язань, що виникли для України за час їх дії. До того ж участь України у роботі Ради командувачів Прикордонними військами передбачалася виключно як спостерігача, а тому наша країна не мала стосунку до питань розробки, прийняття та реалізації рішень, що ухвалювалися цією Радою.