A
A
A

МВС та Мінцифри презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству

Освітній серіал «Про протидію домашньому насильству за допомогою онлайн інструментів» - безкоштовний курс, який підкаже куди звернутися потерпілим, як це зробити правильно та як зарадити, якщо ви стали випадковим свідком домашнього насильства.

Освітній серіал презентували заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, а також тимчасово повірений у справах Канади в Україні Руслан Кац.

Участь в освітньому серіалі взяли: Даніель Салем, Марія Єфросініна, Tayanna, Катерина Павличенко, Олександр Фацевич, Альона Гудкова, Леся Матвєєва, Олексій Білошицький, Олена Дашутіна. 

«МВС та Нацполіція продовжують шукати нові підходи з метою інформування суспільства, для того щоб максимально формувати нульову толерантність до будь-яких проявів насильства, для того щоб зупинити його мовчазне схвалення або виправдовування. Зробити явище домашнього насильства ще більш видимим, щоб ніхто то не залишався осторонь в разі цієї проблеми. Цей серіал – якісно новий продукт, який не лише інформує населення про те що таке домашнє насильство, куди звертатися, як діяти, а також навчає інструментам, які можуть допомогти в разі проблеми домашнього насильства», - сказала  Катерина Павліченко.

Заступниця міністра також зазначила, що мета створення цього серіалу -  щоб кожний хто його подивився міг ідентифікувати домашнє насильство, знати яких форм воно буває, воно є чотирьох форм фізичне, сексуальне, моральне та економічне, знати куди звернутися жертвам домашнього насильства.

Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан додала, що такий освітній серіал допоможе бути почутими тим, хто цього особливо потребує. Україна може і стане країною вільною від домашнього насильства.

«Сьогодні Мінцифри та МВС зібралися разом, щоб сказати: домашнє насильство не можна замовчувати. Бо це калічить, руйнує життя та вбиває. Ми знаємо, що говорити про це в повний голос — важко і дуже боляче. Але ми почуємо навіть тих, хто буде говорити пошепки. Ми презентуємо освітній серіал “Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству” — безкоштовний курс, який підкаже, куди звернутися потерпілим, як це зробити правильно та як зарадити, якщо ви стали випадковим свідком домашнього насильства. З серіалу можна дізнатись про те, що таке домашнє насильство, та яким воно буває, до кого звертатися по допомогу, законодавство та повноваження поліції, планування власної безпеки, та як допомогти постраждалим від домашнього насильства», - розповіла Валерія Іонан.

Заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич зазначив, що на сьогоднішній день в Україні працює 45 груп протидії домашнього насильства, повноваження з реагування на домашнє насильство є також у патрульної поліції. Для того, щоб запобігання та протидія домашньому насильству були ефективними, необхідно створити довірливу комунікацію між суспільством та поліцією.  

«Освітній серіал «Про протидію домашньому насильству за допомогою онлайн інструментів» дає нам можливість створити довірливу комунікацію між населенням та поліцією, щоб ми ефективно реагували на факти домашнього насильства. Якщо говорити про практичні кроки дії поліції, то вони починаються з повідомлення, яке отримає оператор 102. В комунікації в довірі можна отримати інформацію про особу, про наявність дітей, про наявність зброї. Така інформація необхідна поліції для максимально ефективного реагування», - сказав Олександр Фацевич.

В свою чергу, тимчасово повірений у справах Канади в Україні Руслан Кац підкреслив, що новий освітній серіал – інформативний, зрозумілий та вичерпний.

«І я сподіваюсь, що його побачать найширше коло людей.  Жертви домашнього насильство дуже часто почувають себе самотніми та ізольованими, саме тому дуже важливо ділитися інформацією про те, що допомога є і вона доступна. І тут поліція відіграє велику роль, оскільки перебуває на передовій боротьби з домашнім насильством», - зауважив Руслан Кац.

Освітній серіал можна безкоштовно переглянути за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/countering-domestic-violence 

Нагадаємо, МВС запустило чат-бот police_helpbot в Telegram  та Viber для оперативного реагування та інформування щодо домашнього насильства.