A
A
A

Спецоперація у Луцьку: Звільнено всіх 13 заручників, затримано терориста

Завдяки чітко спланованій спецоперації співробітників системи МВС та СБУ, правоохоронцям вдалося звільнити всіх заручників та уникнути жертв серед мирного населення. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Після затримання у терориста вилучено вогнепальну зброю та гранати.

Арсен Аваков подякував першому заступнику голови Національної поліції Євгену Ковалю, який мав безпосередній контакт із терористом, та Президенту України Володимиру Зеленському за прийняте рішення, яке привело до того, що заручники залишилися живі, а терорист затриманий.

"13 заручників звільнено. Наразі кожного з них оглядають медики, надають їжу та воду, зв’язуються з їхніми близькими. Вони нададуть первинні покази", - сказав Арсен Аваков.

Також очільник МВС спростував інформацію щодо пораненого заручника.

«Жодних поранених немає. Жодної іншої вибухівки, яка закладена у інших місцях, немає. У затриманого дійсно був функціонуючий пістолет, автомат та бойова граната. Загроза була. Все у минулому», - зазначив Арсен Аваков.

Співробітники Служби безпеки України наразі проводять слідчі дії за фактом терористичного акту. 

Своєю чергою, перший заступник голови Національної поліції України Євген Коваль розповів, що завдяки командній роботі СБУ та правоохоронців системи МВС вдалося вдало провести спецоперацію зі звільнення заручників і затримання терориста.

«Разом ми розуміли та будували комунікаційний міст. Нам це вдалося. Завдання було – зрозуміти, що відбувається у автобусі, де знаходиться підозрюваний, у якому стані заручники та чи є поранені, побудувати комунікацію, зрозуміти настрій... Від цього залежав план подальших дій і результат спецоперації. Нам вдалося зробити це перемовинами, завдяки допомоги Президента України», - зазначив Євгеній Коваль.

Арсен Аваков також повідомив, що терорист вистрелив у Євгенія Коваля. Куля пройшла за 15-20 сантиметрів через скло.

Євгеній Коваль розповів, що терорист вів себе напружено.

«Він перебував у нервовому стані, але все ближче до кінця розмів, що ми виконуємо свої забов’язання. Фрагменти перемовин і певні психологічні фактори зробили свою роботу, тому нам вдалося досягнути цього результату. Він вийшов із транспортного засобу, поклав зброю, як ми йому і сказали», - сказав Євгеній Коваль.

Відомо, що затриманий готувався до цього злочину заздалегідь і що у нього є спільники, які наразі затримані. 

«Спільники терориста затримані. Одного з них пару годин тому затримано у Харкові. У терориста були з ним ділові контакти. У нього вилучили декілька одиниць зброї, набої та вибухівку. Це такий собі «кримінальний світ», який деякий час перебував у місцях позбавлення волі та намалював своє розуміння справедливості і цінності людського життя», - сказав Арсен Аваков.

За фактом захоплення заручників у Луцьку поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 147 Кримінального кодексу (Захоплення заручників), статтею 348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу), статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю). СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею 258 (Терористичний акт).