A
A
A

МВС та DCAF підписали Меморандум про співробітництво щодо ґендерного оцінювання Нацполіції

Сьогодні, 20 липня, заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, заступник голови НПУ Олександр Фацевич та представник DCAF пан Андрис Зарінс підписали Меморандум про співробітництво щодо ґендерного оцінювання Національної поліції України в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Проєкт підтримки спроможностей Національної поліції України в реалізації стратегічних реформ».

«Підписання Меморандуму допоможе нам досягнути найвищих стандартів професійної та особистої доброчесності, а також подальшого забезпечення вищого рівня відповідності діяльності Національної поліції України міжнародним зобов’язанням України для інтегрування найкращих практик у сфері ґендерної рівності», - сказала Катерина Павліченко.

Заступниця міністра також зазначила, що проведення ґендерного оцінювання (самооцінювання) у Національній поліції України слугуватиме прикладом та буде взяте за основу для проведення такого оцінювання у інших центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністерство внутрішніх справ.

Своєю чергою керівник проєктного офісу Женевського центру з врядування у секторі безпеки (DCAF) в Києві пан Андрис Зарінс повідомив, що проведення ґендерного оцінювання Національної поліції України є продовженням 5-річної співпраці з Нацполіцією, його результат допоможе виявити діючі механізми і зрозуміти, що варто змінити задля покращення подальшого просування ґендерної політики. 

Заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич додав, що підписання Меморандуму підвищить ефективність служби у відомстві на користь суспільства.

«Сьогодні ми робимо важливий крок у розвитку, реформуванні та покращенні роботи Національної поліції», - наголосив Олександр Фацевич.

Він також повідомив, що в подальшому планується створення спільної робочої групи з міжнародними колегами щодо проведення ґендерного оцінювання Національної поліції України.

Катерина Павліченко подякувала Урядові Канади та Женевському центру з врядування у секторі безпеки за підтримку, а також Нацполіції за відкритість та готовність до проведення оцінювання.

«Завдяки спільній роботі з проєктним офісом в Києві Женевського центру з врядування у секторі безпеки ми зможемо розробити надійні стандарти, політики, програми та навчальні ресурси з метою залучення на службу в правоохоронні органи більшої кількості жінок, утримання їх на службі та зробити внутрішні процедури більш сучасними», - сказала заступниця міністра.

Департамент комунікації МВС України

фото Андрія Новицького