A
A
A

Поліція затримала 5 зловмисників, причетних до викрадення підприємця Сергія Ткаченка

Про це сьогодні, 16 липня, повідомили заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та голова Національної поліції України Ігор Клименко під час брифінгу за фактом звільнення Сергія Ткаченка, якого 1 липня викрали зловмисники та два тижні тримали в наручниках у підвалі.

Ігор Клименко розповів, що 1 липня до поліції надійшло повідомлення про незаконне викрадення підприємця Сергія Ткаченка.

«Поліція одразу включилась в роботу. До цієї роботи була залучена кримінальна поліція, центральні органи управління та поліція Києва. Ми дуже швидко встановили місце перебування Сергія та яким чином звідти його вивезли у невідомому напрямку. Два тижні ми проводили комплекс оперативно-розшукових заходів і встановили організаторів цієї злочинної схеми - замовника та виконавців», - повідомив очільник Нацполіції.

Він також зазначив, що Сергія тримали в нелюдських умовах в Голосіївському районі Києва - в одному з підвалів будинку він був прикутий наручниками. Там його катували, вимагаючи великі кошти і максимум, що йому дозволяли – їсти та пити.  

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко сказав, що оперативники затримали п’ять осіб, із яких переважно всі жителі столиці. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі за викрадення та катування людини. Наразі вирішується питання щодо оголошення їм про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Крім цього, голова Нацполіції розповів, що у деяких ЗМІ з’явилася інформація про причетність до цього викрадення спецслужб іноземних держав.

«Ми перевіряли також цю версію. Більш того, був показаний автомобіль із жителями Російської Федерації, яких ми встановили. Цей факт не підтвердився», - зауважив Ігор Клименко.

Своєю чергою, потерпілий Сергій Ткаченко повідомив, що він кілька років судився з РФ за відібраний бізнес у Криму. Спільно зі своєю дружиною Юліанною він подякував рядовим працівникам Національної поліції України за те, що всі 15 днів безперестанно його шукали та звільнили.

«Коли поліція звільнила мене з цього страшного полону, я відчув щастя. Коли виходиш із дому, ніколи не знаєш що станеться далі. Зловмисники вимагали 25 мільйонів доларів. Я дуже дякую міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, заступнику міністра Антону Геращенко, який перший зателефонував мені і сказав про те, що все добре, а також очільнику поліції Києва Андрію Крищенко, який безпосередньо брав участь у цій операції, та всім співробітникам Шевченківського району столичної поліції», -  сказав Сергій Ткаченко.

За даним фактом триває досудове розслідування у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Департамент комунікації МВС України

ФОТО: Андрій Новицький