A
A
A

В місті Соледар Донецької області відкрили Центр безпеки громадян

Він став 12 Центром безпеки громадян, відкритим на Донеччині. Головна мета центру - надавати повний спектр безпекових послуг громадянам. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий сказав під час відкриття Центру.

«Головне завдання Центру безпеки громадян – це надання повного спектру безпекових послуг. На території Центру знаходяться пожежно-рятувальний підрозділ, підрозділи екстреної медицини і що дуже важливо, враховуючи близькість лінії розмежування – піротехнічний підрозділ. І після створення поліцейського офіцера громади  він також буде знаходитися тут»,- сказав Сергій Яровий.

За словами першого заступника міністра, створення таких центрів допоможе скоротити час реагування на надзвичайні події, а також  забезпечить ефективну координацію та організацію дій підрозділів.

«До кінця року заплановано відкриття ще 4 Центрів безпеки в Донецькій області, до 2022 року їх буде 28. Далі цей проект буде поширено на всю Україну», - додав Сергій Яровий.

В свою чергу голова ДСНС Микола Чечоткін підкреслив актуальність знаходження в Центрі безпеки піротехнічного підрозділу.

«Враховуючи, що тут недалеко знаходиться лінія розмежування, дуже важливо що в Центрі знаходиться піротехнічний підрозділ. Піротехнічні підрозділи залучаються фактично кожного дня до проведення розмінування територій та інших об’єктів»,- сказав Микола Чечоткін.

В будівлі Центру розміщується 88 державна пожежно-рятувальна частина, загальною чисельністю 34 особи та особовий склад піротехнічного відділення чисельність 5 осіб.   

 

В рамках проведення адміністративної реформи на території Донецької області заплановано створення 8 районів, з яких 5 розташовані на підконтрольній території України та 3 райони на тимчасово непідконтрольній території. З 5 районів заплановано створення 45 об’єднаних територіальних громад.

Втілюючи концепцію децентралізації влади між Донецькою обласною державною адміністрацією та ДСНС в 2019 році був укладений  Меморандум про співпрацю щодо розбудови Центрів безпеки громадян в спроможних територіальних громадах. В рамках підписаного Меморандуму передбачено створення 28 Центрів безпеки громадян.

На сьогоднішній день відкрито та функціонують 11 Центрів безпеки.

До кінця 202 року заплановано завершити будівництво 4 Центрів безпеки громадян, до кінця 2022 року – будівництво 12 центрів.