A
A
A

У районі проведення ООС працюють блокпости Нацгвардії «на колесах»

У районі проведення операції Об’єднаних сил продовжують роботу мобільні блокпости. За два роки проведення таких фільтраційних заходів вони довели свою ефективність. Можливість швидко змінювати своє місцезнаходження та розгорнути рухомий блокпост за декілька хвилин збільшує вірогідність припинення незаконного переміщення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин та контрабанди.

Місце розташування мобільного блокпосту визначається з урахуванням оперативної обстановки у районі виконання завдань. 

«У нашому розпорядженні два автомобілі. Один з них бронеавтомобіль «Варта», – розповідає командир мобільного блокпосту капітан Олег Пшеничний. – Порядок дій такий же, як і на стаціонарному блокпосту. Але є відмінності: працюємо в незнайомій місцевості, перевіряємо громадян та транспортні засоби, які можливо спеціально оминають стаціонарні блокпости. Отже, пильність тут на першому місці».

Для більшої ефективності роботи під час фільтраційних заходів на стаціонарних та рухомих блокпостах допомогу гвардійцям надають кінологи. Так, з мобільним блокпостом працює зведена кінологічна група, до якої входять три кінологи зі службовими собаками.

«У такому складі зведена кінологічна група в районі проведення ООС працює вперше, – говорить командир групи майор Сергій Киндич. – Принцип роботи такий як і в рухомого блокпосту. Завдання групи – пошук вибухових речовин, зброї та набоїв, а також участь в спеціальних заходах. До слова, всі собаки пройшли відповідну підготовку і регулярно знаходять заборонені предмети».

Після декількох годин роботи мобільного блокпосту на одній з ділянок дороги військовослужбовці змінюють місце та облаштовуються на новому.

Так, у середньому за місяць, на одному мобільному блокпосту військові НГУ затримують близько 120 правопорушників.

Окрім цього, гвардійці здійснюють контроль за дотриманням карантинних заходів, а також проводять роз’яснювальну роботу серед водіїв і пасажирів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції.

Пресслужба штабу угруповання НГУ ОС