A
A
A

У Слов’янському полку Нацгвардії відзначили день звільнення міста від проросійських бойовиків та відкрили монумент загиблим героям

Сьогодні в Україні відзначають шосту річницю з дня визволення Слов’янська. Саме в цей день 2014 року над міськрадою Слов’янська українські військові встановили жовто-блакитний стяг. Тоді ж було звільнено Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку.

Для привітання місцевого населення та військових, які брали участь у визволенні міста, до  Слов’янська прибули українські високопосадовці, командування Національної гвардії України, представники штабу Об’єднаних сил, Служби безпеки України, Національної поліції України та представники громадськості.

Розпочалися урочисті заходи із вшанування полеглих воїнів на меморіальному комплексі загиблих учасників АТО на горі Карачун.

«Наш вертоліт обстрілювали з ПЗРК, коли ми летіли на гору Карачун для посилення зведеної 25-ї парашутно-десантної бригади, – розповідає сержант Нацгвардії Сергій Суховій, – Кожного дня 2-3 прицільних артобстріли. Коли провізія закінчилася, почалося повне оточення. Ми навіть збирали дощову воду, їли – що могли добути…4-5 липня почався прорив бронеколони зі Слов’янська. Бій йшов майже п’ять годин, переходили навіть в рукопашний. Було важко, але ми змогли подолати противника».

«Для мене велика честь бути тут серед вас і вітати вас з цим визначним днем,  – розпочав промову прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, –  тут все пронизано мужністю та відвагою наших захисників. Завдяки вам сьогодні ми маємо мирне небо над головою, завдяки вам наші діти бавляться на гарних дитячих майданчиках, наші батьки можуть гуляти парками. А ми всі відчувати спокій і впевненість. Від кожного українця у вашій особі дякуємо всім воїнам, всім правоохоронцям, які врятували Україну від зазіхань ворога».

Також прем’єр зазначив, що сьогодні військові продовжують боронити Україну на фронті, тому дуже важливо й надалі забезпечувати надійність армії, Національної гвардії України та інших правоохоронних формувань. Забезпечувати усім важливим від техніки і зброї до житла для сімей військовослужбовців. Денис Шмигаль запевнив, що уряд ставить ці завдання в пріоритет і робить все можливе для їхнього виконання, щоб військові відчували впевненість у майбутньому і в тому, що держава піклується про них!

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков подякував особовому складу Слов’янського полку за мужність, яку вони проявляли у перші дні окупації. Міністр нагадав присутнім, що до складу полку увійшли різні формування НГУ, у тому числі й добровольчий батальйон «Донбас».

«Вдячний кожному з вас, ви гідні люди. Ви продемонстрували гідний приклад і звільнили місто. Тоді ми думали, що все закінчилося, але минуло вже 6 тяжких років, війна триває й досі. Але ми відстояли свою незалежність і з вашою допомогою повернемо наші території!», – зазначив міністр.

Під час урочистостей на території частини було відкрито меморіальну стелу загиблим бійцям Нацгвардії. На ній золотими літерами викарбовано вісімдесят дев’ять імен загиблих. Також гвардійців відзначили державними  та відомчими нагородами.

Так, орденом Данила Галицького нагородили заступника начальника Східного територіального управління з озброєння – начальника технічної частини полковника Юрія Тарасова.

«У 2014 році я перебував у складі угруповання в зоні АТО від частини 3036, – розповідає офіцер, – тоді я був старшим на трьох блокпостах 3, 3А і 3Б, поблизу Слов’янська. Ми відповідали за контрольно-перепускний режим та відбиття незаконних збройних формувань, які просувалися вглиб нашої держави. Часи були складні – більша частина особового складу – це були строковики. Проблеми були і з матеріально-технічною базою – з озброєнням, доставкою провізії… Та попри всі незгоди наші військовослужбовці впоралися з усіма поставленими завданнями».

Під час заходу командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан вручив командиру частини полковнику Василю Жуку еталонний зразок нарукавного знаку 15-го Слов’янського полку НГУ із зображенням герба міста Слов’янська.

Під час промови командувач нагадав присутнім як створювався Слов’янський полк.

«Вітаю вас із цим славетним днем, днем визволення українських міст від незаконних збройних формувань! Нагадую, що ваша частина носить почесне найменування! Пишайтеся і гордіться цим, Дякую за службу!»

 

Пресслужба НГУ