A
A
A

Сергій Яровий: Випускники Академії патрульної поліції повинні власним прикладом змінювати філософію Нацполіції

Про це перший заступник міністра внутрішніх справ заявив під час випуску фахівців Академії патрульної поліції України. Сьогодні у переддень святкування п’ятої річниці Дня Національної поліції, яка відзначається 4 липня, Академія випустила 95 молодих правоохоронців.

«Я хотів би всіх привітати з Днем створення Національної поліції, яке відзначатимемо завтра. А також з черговим випуском фахівців Академії поліції України. 95 молодих спеціалістів заступають на службу на важкі та відповідальні посади. Ми абсолютно впевнені у ваших знаннях. Та очікуємо, що спільно будемо продовжувати важливу справу – змінювати філософію Національної поліції. Ви першими приходите на допомогу. Успіхів вам. Ви робите велику справу, не дивлячись на всі проблеми. Незмінно дотримуйтесь гасла «Служити та захищати», - заявив Сергій Яровий.

Перший заступник міністра нагадав, що за останні 6 років під час виконання службових обов’язків загинуло 185 працівників поліції. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Голова Нацполіції Ігор Клименко привітав присутніх з п’ятою річницею створення Національної поліції України та відзначив, що свято доводиться відзначати в обмеженому форматі через карантинні обмеження і поліцейські перші, хто мають їх дотримуватися.

«За 5 років ми пройшли тривалий шлях змін. Суспільством ці зміни оцінюються неоднозначно, але можу сказати одне – те, що сьогодні 95 випускників роз’їдуться по всім куточкам України та ввіллються в кожну службу – вже перемога. За 5 років ми на 40% оновили особовий склад і середній вік поліцейського становить 35 років. Ми молода поліція. Ми помиляємось, але не зупиняємось і йдемо далі. Випускники, не бійтесь труднощів. Ваша робота складна, але необхідна. Ганебні вчинки окремих працівників, які ми не залишаємо поза увагою, ніколи не перекреслять роботу 130-тисячного колективу поліції. Я вдячний кожному поліцейському, який чесно захищає громадян нашої держави», - зазначив Ігор Клименко.  

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадзе відмітила, що Канада підтримує реформування української поліції.

«Канада вітає рішення України не реформувати поліцію, а почати з початку, з молодими жінками і чоловіками, щоб перетворити стосунки між поліцією і громадою. Дякую за нагоду співпрацювати з вами у цій важливій місії», - зазначила Лариса Галадзе.

Нагадаємо, 5 липня 2017 року тодішній голова Національної поліції України Сергій Князєв підписав наказ про створення Академії патрульної поліції. 

А вже у серпні 2018 року відбувся випуск перших 83 курсантів Академії патрульної поліції.

Крім того, завтра Україна святкує 5 річницю створення Національної поліції України. Свято встановлено згідно з указом Президента від 4 квітня 2018 року. 4 липня 2015 року нова українська поліція склала присягу. Першим містом, у якому вона запрацювала, став Київ. Цього дня на Софійській площі співробітники нової поліції склали присягу на вірність Україні. Майже місяць патрульна поліція Києва працювала в тестовому режимі і показала гарні результати своєї роботи. Другим українським містом, де запрацювали поліцейські, став Львів, третім – Одеса.

 

Департамент комунікації МВС України

Фото: Національна поліція України