A
A
A

Під час масових заходів у столиці затримано 15 активних учасників, – Андрій Крищенко

Про це начальник поліції Києва повідомив сьогодні, 17 червня, під час брифінгу.

Нагадаємо: у центрі столиці відбувалися масові заходи. Під час проходження колони із вулиці Банкової до вулиці Академіка Богомольця кілька агресивних молодиків кинули димові шашки та застосували сльозогінний газ.

«Наразі затримано 15 активних учасників, всі вони наразі перебувають у Печерському районному управлінні поліції. Стосовно одного затриманого відкрите кримінальне провадження за статтею 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Ці всі порушення зафіксовано на відео: затриманий розпилює газ із балончика у бік поліцейських. Крім того, діям інших учасників акції також буде  надана юридична  оцінка: вирішується, чи це будуть адмінпротоколи чи кримінальні провадження», - зазначив Андрій Крищенко.

Загалом, за словами начальника поліції Києва, за попередніми підрахунками  у цій  акції взяли участь до 500 осіб, а в альтернативній -  понад 100:  

«Сьогоднішня акція фактично закінчена, люди роз’їжджаються на метро до автобусів, тому що чимала кількість прибула з інших регіонів. На кінцевих станціях метро чергують наряди поліції, які забезпечують правопорядок та відслідковують їх від’їзд».

Андрій Крищенко розповів, що  було кілька звернень до поліцейських від учасників акції, яким через спеку стало зле. Усім надано першочергову медичну допомогу.

«Ми отримали ще три звернення: одне – із Маріїнського парку двоє осіб зателефонували до поліції і повідомили, що на них напали. Вони дають свідчення у відділку, а поліцейські розшукують нападників за прикметами, які надали потерпілі. Також надійшла заява, що під час акції біля Офісу Президента України у нього кинули невідомим предметом».

Усі ці факти внесені до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень, вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень.

Управління комунікації Національної поліції України