A
A
A

Система «Custody Records» автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину незаконного насилля

Система «Custody Records» вже ефективно впроваджена у чотирьох ізоляторах тимчасового тримання: у Сарнах, Кропивницькому, Херсоні та Дніпрі. Найближчим часом МВС планує розширити функціонування системи не тільки на ІТТ, а на всі підрозділи поліції. Про це повідомив начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції Руслан Горяченко.

Пілотний проект буде здійснено в 10 підрозділах Кіровоградської області та в одному відділі поліції Дніпропетровської.

«Система працює два роки і ми побачили позитивні результати. Вона діє, як на захист поліцейському, так і на захист затриманої людини. Усі дії записуються на відеокамеру і в будь-який час ми можемо прослідкувати, хто що говорив та вчиняв. З моменту, коли ця система почала працювати, в ІТТ  зменшилась кількість неправдивих обвинувачень щодо неправомірного поводження із затриманими. Наразі плануємо запустити пілотний проект ще в 10 підрозділах Кіровоградської області та в одному відділі поліції Дніпропетровської», - зазначив Руслан Горяченко.

За його словами, коли громадянин потрапляє до ІТТ перший, хто його зустрічає – інспектор з дотримання прав людини. Він пояснює, що затриманий знаходиться у безпеці і кожен його рух записується на камеру. В окремій кімнаті під відео, та аудіозапис інспектор про  водить з ним перше інтерв’ю. Поліцейський  має робити позначки в системі і, якщо буде якась скарга, приймає її та віддає відповідному органу -  ДВБ або ДБР. Протягом всього знаходження в ІТТ система також аналізує, чи не потрібна медична допомога затриманому.  Тобто «Custody Records» автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину незаконного насилля.

Департамент комунікації МВС України