A
A
A

Майже 340 офіцерів завершили навчання в Національної академії Держприкордонслужби

Сьогодні, 6 червня, у Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького відбувся черговий випуск офіцерів-прикордонників.

Цього року за першим бакалаврським рівнем вищої освіти випускниками стали 260 офіцерів, з них 29 жінок. Два випускники  занесені на Дошку пошани, а 40 — отримали дипломи з відзнакою. Також завершили навчання 78 офіцерів-магістрів факультету підготовки керівних кадрів.

У зв’язку з карантинними заходами в поточному році випуск відбувся без присутності рідних та близьких випускників. Для них було організовано пряму трансляцію урочистої події на вебсайті Національної академії та у Фейсбук.

Захід відбувся за участі Голови Державної прикордонної служби України генерал-майора Сергія Дейнеки.

Голова привітав офіцерів-прикордонників з випуском, побажав успішної служби та підкреслив, що молоді офіцери будуть направлені на всі ділянки державного кордону України, окрім районів проведення Операції об’єднаних сил. Він також пригадав, що і сам 24 роки тому крокував цим плацом.

«Вірю, всі випускники будуть примножувати здобутки захисників державного кордону України. Це знаменна подія в житті кожного випускника і є свідченням свідомого вибору та готовності віддано служити Батьківщині. Саме ви будете визначати темпи і якість змін, на які чекає наше суспільство. Ставайте лідерами і будьте прикладом особовому складу для наслідування. Завжди ПЕРШИМИ З ЧЕСТЮ представляйте Україну на її кордонах», - сказав Сергій Дейнеко.

Серед гостей свята також були представники ВРУ, органів місцевої влади правоохоронних та взаємодіючих органів, Православної церкви України, ветерани-прикордонники.

Народний депутат України Павло Сушко, який 20 років тому закінчував академію, відмітив, що час, проведений у цих стінах, загартував випускників.

«Відсьогодні розпочинається ваш славетний шлях від лейтенантів до самої високої мети, бо у житті немає нічого неможливого. Переконаний, що серед вас є і майбутній Голова Держприкордонслужби, майбутні генерали, народні депутати, міністри і справжні герої», - сказав він.

Інший випускник академії – начальник Управління державної охорони України Сергій Рудь також привітав офіцерів та зазначив, що на випускників чекає велике майбутнє.

Прощання випускників з Бойовим Прапором академії та проходження урочистим маршем залишило в серцях офіцерів незабутні враження.

Присутні, покладанням квітів до Стелли Пам’яті та хвилиною мовчання, вшанували світлу пам'ять загиблих Героїв, які віддали життя за свободу і незалежність Україну.

Зазначимо, що сьогодні Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького – це провідний військовий навчальний заклад, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.