A
A
A

Арсен Аваков: Павлоградський хімзавод буде виготовляти паливо для українських ракетних комплексів

Президент України Володимир Зеленський, РНБО та Уряд прийняли рішення про розгортанні робочих програм та створенні нових робочих місць.
Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив сьогодні, 6 червня, під час робочого візиту на завод. 

«Декілька місяців тому в нас була ситуація, коли Павлоградський хімічний завод майже припинив роботу. Велику кількість людей звільнили, бо згорнули низку програм.  Це було зроблено не кваліфіковано, помилки допустили місцеві керівники і керівники в Києві. Я знаю проблематику цього підприємства ще з 2014 року. Кабінет міністрів та РНБО прийняли рішення – розгорнути програми створення твердого палива для українських ракетних комплексів «Вільха», «Нептун» та інших. Крім того, окремо Уряд виділив кошти для утилізації ракетного палива, чим також займається цей завод», - заявив Арсен Аваков. 

Міністр додав, що головне завдання, щоб КБ «Промінь», Павлоградський хімзавод та низка інших оборонних підприємств змогли випускати ракетні комплекси, які здатні обороняти наші морські і сухопутні кордони. 

Арсен Аваков заявив, що після візиту він відзвітує Президенту України, які проблеми є на виробництві та як їх можна вирішити. 

«Окремо також необхідно вирішувати питання Павлоградських шахт. Уряд шукає рішення, щоб найближчим часом ці шахти запрацювали»,  -додав очільник МВС. 

Директор заводу Леонід Шиман зазначив, що у лютому Указом Президента була відновлена ракетна програма та внесені зміни до оборонного замовлення. 

«Наразі ми плануємо набрати близько 540 робітників. І вже найближчими тижнями ми відновимо виробництво ракетних комплексів для потреб Міноборони. Це стосується «Вільхи М», «Тайфун» і оперативно – тактичних комплексів «Гром». Звісно, що таке високоточне озброєння значно посилить військову здатність Збройних сил, а в подальшому, ми хочемо розширити виробництво і збільшити штат до півтори тисячі робітників», - наголосив Леонід Шиман. 

Арсен Аваков сказав, що керівництво заводу ввело окремий контроль за дотриманням екологічної безпеки, як на заводі, так і в районі виробництва. 

Павлоградський хімічний завод займається чотирма напрямами діяльності – утилізація, виробництво палива для ракет, виробництво ракетних двигунів та виробництво вибухових матеріалів. Всі виробничі процеси, які пов’язані з вибухівкою чи небезпечними хімічними речовинами, відбуваються автоматично, без участі людей, щоб мінімізувати ризики на виробництві. 

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков провів нараду у Павлоградському відділі поліції. Найближчим часом його очікують переформатування та службові перевірки.