A
A
A

Рятувальники тренуються протидіяти різного роду небезпекам

Для того, щоб ефективно реагувати на різного роду небезпеки, рятувальники постійно проводять та беруть участь у практичних тренуваннях і навчаннях, під час яких відпрацьовують взаємодію та злагодженість дій між усіма екстреними службами.

Так, 2 червня на базі одного з лісових господарств Новоушицького району Хмельницької області відбулися спільні пожежно-тактичні навчання підрозділів ДСНС та працівників лісової охорони. Учасники відпрацьовували сценарій ліквідації умовної лісової пожежі, що сталася внаслідок залишеного відпочивальниками вогнища.

На Буковині днями відбулися навчання з аеромедичної евакуації, під час яких рятувальники та інші служби відпрацювали порядок здійснення транспортування хворого гелікоптером до лікувального закладу. За легендою навчань, у місцевій лікарні перебуває чоловік, хворий на COVID-19. Його стан умовно погіршився через гостру ниркову недостатність, тому виникла необхідність перевезення пацієнта до інфекційної лікарні міста Київ з подальшим підключенням його до апарату Екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО).

У Кропивницькому психологи Управління ДСНС у Кіровоградській області навчали методам саморегуляції черговий караул 1 Державної пожежно-рятувальної частини. Така релаксація необхідна для підготовки свідомості і тіла до самонавіювання, аутотренінгу, а також в напружених моментах, конфліктних ситуаціях, що потребують емоційної стійкості, для зняття втоми після важкого дня, тощо.

На Закарпатті фахівці гірського пошуково-рятувального відділення с. Лазещина провели тренування серед особового складу та в черговий раз відпрацювали алгоритм дій під час проведення пошуково- та аварійно-рятувальних робіт у гірській місцевості. Тренувалися рятувальники поблизу урочища Козьмещик із залученням інструктора Рахівської пошуково-рятувальної групи, який вже не перший рік виходить на допомогу туристам, тож досконало володіє навичками, що потрібні справжньому професіоналу.

А на Тернопільщині цього тижня розпочалася спеціальна підготовка членів добровільної пожежної охорони Байковецької громади. Заняття, які відбуваються в рамках реалізації одного з проектів за підтримки ULEAD з Європою, проходять в приміщенні навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Загалом, тренування та спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни.