A
A
A

На Донеччині піротехніки передали місцевим органам влади 42 га території сільгоспугідь, очищених від вибухонебезпечних предметів на місці ліквідації надзвичайної ситуації

У листопаді 2017 року біля смт Ольгинка Волноваського району Донецької області місцеві мешканці виявили у полі застарілі боєприпаси. До місця події було направлено фахівців піротехнічного розрахунку, які встановили, що виявлені снаряди – лише незначна частина складу боєприпасів часів Другої світової війни.

Площа забрудненої ділянки склала 84 га території сільськогосподарського призначення. Піротехніки Головного управління ДСНС України у Донецькій області почали здійснювати комплекс заходів щодо очищення від вибухонебезпечних предметів території біля залізничної колії поблизу смт Ольгинка відповідно до міжнародних стандартів протимінної діяльності ІMAS.

Роботи проводяться у тому числі і з залученням спеціальної інженерної техніки, адже більша частина вибухонебезпечних предметів залягає на глибині понад 3 м. Фахівці піротехнічних робіт виявляють, вилучають та знищують артилерійські снаряди калібром 76 мм, 210 мм, та інші вибухонебезпечні предмети.
З моменту виявлення складу боєприпасів та на період ліквідації надзвичайної ситуації, використання території сільгосподарчого призначення було обмежене з метою недопущення можливих нещасних випадків.
Вже 1 червня піротехніки передали місцевим органам влади 42 га очищеної від вибухонебезпечних предметів території на місці ліквідації надзвичайної ситуації.
Всього на даній ділянці було вилучено 1 тис. 824 вибухонебезпечних предметів. Відтепер дана територія може бути використана для проведення сільгосподарчих робіт.