A
A
A

Президент України подякував особовому складу НГУ за допомогу у протидії поширенню COVID-19 в Україні

До Головного управління Національної гвардії України надійшла подяка Президента України Володимира Зеленського. Глава держави висловлює вдячність особовому складу за допомогу у протидії поширенню COVID-19 в Україні.

«Висловлюю подяку особовому складу Національної гвардії України за допомогу у протидії поширенню COVID-19 в Україні. У цей складний час військовослужбовці НГУ роблять вагомий внесок у справу охорони здоров’я, беручи безпосередню участь у транспортуванні та розвантаженні вантажу медичного призначення, забезпечуючи спільно з працівниками поліції підтримку правопорядку під час карантину», – зазначив Президент України.

Від початку розповсюдження захворювань військовослужбовці Національної гвардії України щоденно знаходяться на найважливіших ділянках, забезпечуючи першочергові заходи.

Пригадаємо, як саме на базі медичного центру Національної гвардії в Нових Санжарах пройшла перша обсервація для наших громадян, евакуйованих з епіцентру недуги. Охорона території обсервації силами НГУ виконувалась протягом 14 діб із щодобовим залученням понад 80 військовослужбовців шляхом виставлення постів охорони громадського порядку та піших патрулів. Під час двотижневого карантину довелося долати не лише загрозу захворювання, але й панічні настрої місцевого населення, проявляючи при цьому чималу витримку. В подальшому гвардійці забезпечили охорону 33 об’єктів, які були визначені для розміщення громадян на лікування або обсервацію.

Військовослужбовці Національної гвардії забезпечили розвантаження 24-х літаків з вантажем медичних засобів та обладнання, що доставлялося до України з багатьох країн світу. До виконання завдань боротьби з коронавірусом залучалися 5 літаків Національної гвардії, які здійснили 20 польотів, 8 з яких – міжнародні, забезпечили оперативне доставлення 8,5 тонни медичних вантажів у різні регіони держави, перевезення до Італії групи з 20 українських фахівців, а також доставлення до цієї країни 10 тонн гуманітарної допомоги та медичних вантажів.

Попри загрозу інфікування військовослужбовці НГУ продовжують виконувати покладені на них службово-бойові завдання, зокрема у напруженому режимі забезпечують охорону громадського порядку під час проведення карантинних і обмежувальних заходів.

Щодобово в пік пандемії до проведення обмежувально-карантинних заходів залучалось понад 3400 військовослужбовців НГУ та понад 250 одиниць автомобільної та бронетехніки. Гвардійці виконували службу на 127 мобільних та стаціонарних постах контролю в’їзду/виїзду до 61 населеного пункту всіх областей України, здійснювали патрулювання на території 48 населених пунктів.

До виконання завдань патрульної служби щоденно залучалось в середньому 2300 військовослужбовців, які виконували службу в складі 765 нарядів, у тому числі 680 піших (548 самостійних, 132 спільних з Національною поліцією України, з яких 73 патрулі зі службовими собаками) та 85 патрулів на автомобілях (70 самостійних та 15 спільних з Національною поліцією України).

Патрульна служба виконувалась у всіх обласних центрах держави: 25 містах обласного підпорядкування, 5 населених пунктах сільської місцевості, на території об’єктів критичної транспортної інфраструктури аеропортів, залізничних (в містах Київ, Харків, Дніпро) та автомобільних вокзалів (в місті Сарни, Рівне), а також на території залізничного вокзалу «Київ-Пасажирський» та міжнародного аеропорту «Бориспіль» з метою проведення відповідними службам протиепідемічних заходів під час прибуття громадян України та іноземців до м. Києва.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України до охорони громадського порядку у Києві та Харкові залучаються також курсанти Національної академії НГУ.

Крім того, у квітні-травні щотижнево для надання допомоги Київській міській державній адміністрації у проведенні дезінфекції м. Києва залучався особовий склад Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ та автомобілі водометні спеціальні. Всього виконано 12 завдань по дезінфекції.

За період виконання завдань в умовах загрозливої епідеміологічної ситуації 34 військовослужбовці перенесли небезпечну недугу із підтвердженим діагнозом, 29 з них вже одужали та продовжують службу, п’ятеро на цей час знаходяться на лікуванні. Завдяки вчасно вжитим заходам в Національній гвардії України не зафіксовано жодного летального випадку, пов’язаного із захворюванням, викликаним вірусом COVID-19.

«Упевнений, що тільки спільними зусиллями та самовідданим служінням Українському народові ми подолаємо цей виклик», – підкреслив Володимир Зеленський.

Наостанок Глава держави побажав військовослужбовцям Нацгвардії України міцного здоров'я, благополуччя та життєвих гараздів.

 

Пресслужба НГУ