A
A
A

У столиці вшанували пам'ять захисників України

Сьогодні, 29 травня, у меморіальному комплексі «Зала Пам’яті», що на території Міністерства оборони України, відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування мужніх українських захисників, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь представники Національної гвардії України на чолі з командувачем НГУ генерал-лейтенантом Миколою Баланом, Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України.

Дзвін Пам’яті пролунав шістнадцять разів...

У цей день 2014 року сім військовослужбовців НГУ віддали своє життя за незалежність і територіальну недоторканість України.

У районі Слов'янська було збито гелікоптер МІ-8МТ Національної гвардії України. У збитому гелікоптері разом із Начальником Управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії України генерал-майором Сергієм Кульчицьким та іншими військовослужбовцями НГУ, перебували й шестеро спецпризначенців міліції. Трагедія забрала життя 12 захисників України разом із генерал-майором Сергієм Кульчицьким. 20 червня 2014 року він посмертно отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Шість років назад у цей день проросійські бойовики напали на автоколону Національної гвардії України поблизу села Кам’янка (Харківська область), яка рухалась в бік Ізюму після доставки продуктів харчування й інших вантажів на блокпости навколо Слов’янська. Також цим транспортом після служби на блокпостах поверталися на базу в Ізюм українські бійці Дніпропетровського полку охорони громадського порядку НГУ. Близько 16:00 ворожа диверсійно-розвідувальна група на автомобілі ВАЗ-2110 відкрила вогонь по колоні зі стрілецької зброї та підствольних гранатометів. Унаслідок цього зазнав смертельного поранення 19-річний військовослужбовець строкової служби НГУ старший солдат Володимир Ісадченко. Ще шестеро отримали поранення.

Присутні в Залі пам'яті вшанували пам’ять героїв й трьох воїнів ЗСУ, які загинули цього дня в 2016 році, хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Крім цього генерал-майору Сергію Кульчицькому сьогодні віддали данину пам'яті у Головному управлінні Національної гвардії України.

Присутні вшанували пам'ять героя України хвилиною мовчання, після чого командувач НГУ, його заступники та офіцери поклали квіти до погруддя Героя України, чиє ім'я ввійшло в історію гвардії та держави, як приклад героїзму та мужності справжнього командира.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

 

Пресслужба НГУ

фото Іллі Мисливого та Андрія Некрасов