A
A
A

Арсен Аваков: «На реформу ДСНС на першому етапі необхідно додатково близько чотирьох мільярдів гривень» (ФОТО, ВІДЕО)

За словами міністра, приблизно 75 тисяч осіб по всій країні працюють у пожежно-рятувальній службі. Матеріальне забезпечення співробітника ДСНС – найнижче у країні і становить від 2800 до 3000 гривень. Середня заробітна плата у перший рік служби -  1750 гривен. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Зараз річний бюджет ДСНС становить близько 5,3 мільярдів гривень. Зрозуміло, що на 75 тисяч осіб цієї суми недостатньо. І додаткові чотири мільярди дадуть необхідний поштовх для розвитку як матеріально-технічної бази, так і мотиваційної складової», - повідомив Арсен Аваков.

Він зазначив, що на першому етапі реформи заплановано закріпити кадри та дати людям змогу отримувати адекватну заробітну плату. 

«На першому етапі підняти на 30-40%, а потім вивести на адекватний рівень», - додав очільник МВС.

Другою складовою реформи, за словами Арсена Авакова, стане зміна структури ДСНС та ліквідація у звичному для усіх вигляді пожежної інспекції. Для цього, говорить міністр, необхідно буде прийняти відповідні рішення на рівні уряду та парламенту.

«Тоді ми матимемо наступну картину: усі групи об’єктів будуть розділені за ризиками. Наприклад, маленький магазин або невеличке підприємство не будуть віднесені до зони високого ризику. Там залишаться лише державні підприємства, школи, атомні електростанції та інші. Їх буде перевіряти спеціальна інспекція», - зазначив глава МВС.

Відповідно до світової практики, усі інші об’єкти будуть віднесені під категорію страхування. 

«Підприємець буде спілкуватися з таким же підприємцем-страховиком. Тут не буде жодних умов для корупції, як це є зараз. Я сподіваюсь, що це повністю зніме весь негатив зі шляхетної професії рятівника», - додає Арсен Аваков.

Важливим етапом реформи стане введення нового для України, але вже звичного для більшості країн світу, поняття як пожежник-доброволець. За словами міністра, це ключова компонента рятувальної служби: «молоді загартовані хлопці, які у разі необхідності можуть допомогти професійним рятівникам».

Третьою складовою стане процес децентралізації та виведення з прямого державного підпорядкування деяких підрозділів ДСНС.

«Нові пожежні депо разом із професійними рятівниками та пожежниками-добровольцями будуть децентралізовані та виведені з прямого державного підпорядкування. Тут буде подвійний рівень підпорядкування: держава буде контролювати рівень стандартів та правил, а міська муніципальна влада буде разом координувати цю роботу», - підкреслив Арсен Аваков, додавши, що реформа також не омине сферу матеріально-технічного забезпечення та питань мотивації.

Департамент комунікації МВС України

фото Андрія Новицького