A
A
A

МВС має півторамісячний запас засобів індивідуального захисту та дезінфекції для протидії коронавірусній інфекції

Поліцейські, прикордонники, нацгвардійці та рятувальники разом з лікарями стоять на передовій лінії захисту України від епідемії коронавірусу. Тому захист співробітників системи МВС є надважливим питанням – від їхнього здоров’я та працездатності залежіть ефективність виконання завдань щодо забезпечення порятунку та захисту прав й свобод у країні.

Щодня на охорону публічного порядку заступає понад 22 тисячі поліцейських та гвардійців та близько 2000 прикордонних нарядів.

Станом на зараз у Національній поліції 142 лабораторно підтверджених діагнозів коронавірусної хвороби (COVID-19), у Державній прикордонній службі – 17, Національна гвардія – 19, Державна служба із надзвичайних ситуацій – 3, Державна міграційна служба – 1. Окрім цього, серед працівників Міністерства внутрішніх справ є 59 випадків захворювання.

Для захисту 350-тисячного колективу МВС в КНР, оперативно було закуплено в березні-квітні - 1,5 млн шт. респіраторів, понад 260 тис. шт. костюмів біологічного захисту, 100 650 експрес тестів, 1000 термометрів, понад 200 тисяч пар одноразових рукавичок. Частина цього вантажу - 80000 респіраторів та 8000 костюмів, було передано МОЗу для забезпечення першочергових потреб закладів охорони здоров’я по всій Україні.

Також, Центральною поліклінікою МВС в квітні цього року було закуплено респіратори високого класу захисту моделі 3М 6800М, виробництва відомої транснаціональної компанії «3М».

Вони призначені для роботи медиків системи МВС з хворими на особливо небезпечні інфекційні хвороби, такі як Covid-19, а також для роботи співробітників слідчо-оперативних груп, які приймають участь в огляді тіл загиблих та контактах з особами в яких лабораторно підтверджений діагноз коронавірус.

Респіратори зі змінними фільтрами «3М 6800М» призначені для багаторазового використання. Вони зручні і комфортні у використанні медиків та поліцейських які кожен день ризикують своїм життям, наражаючись на загрозу бути інфікованими. Закупівельна ціна за одиницю респіратора моделі «3М 6800М» становила - 4000 гривен, що нижче, ніж середня пропозиція на ринку.

Своєчасне забезпечення засобами індивідуального захисту, дезінфекції та діагностики поліцейських, рятувальників, прикордонників, гвардійців і медперсоналу системи МВС стало запорукою своєчасного виконання завдань особовим складом Міністерства.

Зараз, коли МВС вже має півторамісячний запас матеріальних ресурсів необхідних для протистояння епідемії коронавірусу, Міністерством прийнято рішення щодо закупівлі засобів індивідуального захисту та дезінфекції виключно у українських товаровиробників.