A
A
A

Арсен Аваков: Україна може виходити з карантину у декілька етапів вже з середини травня

Карантинні заходи можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що зараз кожен громадянин буде дотримуватися встановлених обмежень. Саме існуючі заходи стримують розповсюдження CОVID-19.  Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Можу припустити і сподіватися, що країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі до літа. Важко пророкувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в Уряді сподіваємося і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були б можливі в кінці квітня. У низці випадків, спочатку послабимо карантин для молоді, а потім для старших -  в другій половині травня», - заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ розповів, які кроки будуть прийняті Урядом та Президентом для стабілізації економічної ситуації.

«На цей момент уже вирішили, що буде діяти система прямої фінансової допомоги. Працюючим та непрацюючим пенсіонерам буде виплачуватися додатково 1000 гривень, тим, у  кого сума нарахувань на місяць менше 5000 гривень та додатково 500 гривень людям старше 80 років. Безробітним та тим, хто втратив роботу, будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центри зайнятості», - наголосив Арсен Аваков.

Він зазначив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися із нововведеннями: «По-перше, виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге, в зв'язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв'яжуться і ви будете отримувати допомогу. Мінімальна, «гола» сума - 650 гривень в місяць. Але з урахуванням страхового стажу та інших факторів реальна мінімальна виплата складе близько 1800 гривень в місяць. Максимум 8408 гривень в місяць».

Очільник МВС також наголосив, що затверджено нову доступну кредитну програму допомоги держави малому та середньому бізнесу.

«Називається вона «5-7-9». 5%, 7%, 9% річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років. Інтерес підприємців до програми - вже величезний - за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно підтримати невеликий бізнес, на якому багато тримається в країні.  Державні банки - Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ - уповноважені на оформлення. Панове підприємці, думайте про швидкий  рестарт - подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», - сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ також сподівається, що вже в понеділок Верховна Рада прийме внесені Урядом зміни зі своїми правками.

Департамент комунікації МВС України