A
A
A

Антон Геращенко: Поліція затримала колишнього очільника МЗС України Леоніда Кожару за підозрою в умисному вбивстві

Про це сьогодні, 25 березня, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Вночі 22 лютого в будинку Леоніда Кожари було знайдено бездиханним Сергія Старицького - колишнього директора телеканалу «Інтер», із вогнепальним пораненням. Встановлено, що постріл був здійсненний із нагородної зброї колишнього посадовця.

Антон Геращенко розповів, що на даний час колишній міністр закордонних справ України Леонід Кожара затриманий працівниками поліції, його доставляють в суд для обраня міри запобіжного заходу.

Крім того, заступник міністра внутрішніх справ зазначив, що підозрюваний і його дружина стверджують, що загиблий покінчив життя самогубством.

«Слідчі та прокурори перевірили обставини загибелі Сергія Старицького і прийшли до висновку, що він не міг сам себе застрелити», - сказав Геращенко.

Для встановлення всіх обставин події слідчі провели низку експертиз, зокрема: судово-медичну, молекулярно-генетичну, дактилоскопічну, балістичну та слідчий експеримент. За їх результатами було зібрано достатньо доказів для повідомлення 57-річному жителю села Чайки підозри у скоєнні умисного вбивства.

Встановлено, що в будинку у той день перебувало троє осіб: подружжя та їх гість. Під час розпиття алкогольних напоїв між чоловіками на кухні сталася сварка, яка переросла у бійку. Згодом господар будинку пішов до спальної кімнати, взяв пістолет і, повернувшись на кухню, вистрілив у товариша.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. 

 
Довідково: Леонід Кожара - український політик, дипломат. Міністр закордонних справ України з 24 грудня 2012 року до 23 лютого 2014 року, колишній голова ОБСЄ та ОЧЕС. Член політичної партії «Соціалісти». Колишній член КПРС та Партiï Регiонiв.

Департамент комунікації МВС України