A
A
A

Збільшення звернень про домашнє насильство у зв'язку з карантином немає, але МВС розробило план для можливих жертв, - Катерина Павліченко

З огляду на ситуацію в країнах, які серед перших ввели обмежувальні заходи у зв'язку з карантином, і де зафіксовано певне зростання кількості випадків домашнього насильства, МВС підготувало ряд рекомендацій для людей, у яких під час самоізоляції є ризик постраждати від домашнього насильства. У коментарі "Цензор.НЕТ" заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що на такі виклики крім спеціальних мобільних груп будуть виїжджати і інші підрозділи Нацполіції.

"На нашу думку, в групі ризику зараз знаходяться не тільки сім'ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хтось тимчасово втратив роботу або заробіток, сім'ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією або сім'ї, де є літні чи недієздатні людини. Все це, помножене на психологічний тиск в період карантину, може викликати агресію і напругу в сім'ї. Близько 70% жінок, адже саме вони найчастіше виступають в таких випадках постраждалою стороною, переконані, що насильство - це тільки коли тебе б'ють, але це не так. Все починається з психологічного тиску, коли абьюзер вас принижує", - сказала Катерина Павліченко.

"В умовах карантину, поліція буде продовжувати реагувати, нічого не змінилося. Але разом з тим, ми розуміємо, що в нинішніх умовах, людині, що зазнає домашнього насильства, може бути складніше про це повідомити телефоном. Тому, якщо є потенційна загроза, краще убезпечитися заздалегідь, подумати, куди можна піти від абьюзера. Якщо немає такої можливості, то хоча б попередити когось із родичів, подруг, що може виникнути критична ситуація і ви не зможете говорити по телефону. Але ви можете, наприклад, написати в соцмережі, в смс про це або повідомити будь-яким іншим альтернативним способом третім особам. Щоб вони звернули увагу і допомогли. Потрібно поговорити з дитиною, пояснити їй, як вести себе при подібних обставинах", - зазначила Катерина Павліченко.

Вона також підкреслила, що кількість дзвінків на "гарячу лінію" і спецлінію "102" на сьогодні не збільшилася. Тому зараз немає підстав говорити, що є зростання таких випадків. 

"Ми розуміємо, що домашнє насильство є проблемою нашого суспільства і зараз не втрачає своєї актуальності", - говорить заступник міністра.

За її словами, в момент гострого конфлікту жертва повинна постаратися швидко вийти із закритого приміщення (кухні, ванної кімнати, гаража), приміщення, де є гострі, небезпечні предмети. Якщо на шиї є прикраси та аксесуари (намиста, шарфи, ланцюжки) - їх потрібно швидко зняти. Це може реально врятувати життя.

І звичайно, буде правильним, заздалегідь продумати варіант, як швидко вибратися з дому, якщо критична ситуація все-таки виникне.

Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім'ї, або з недієздатними або літніми людьми, то ставши свідком можливого домашнього насильства, відразу ж телефонуйте в поліцію. Так ви зможете врятувати їм здоров'я, а може і життя.Номери телефонів, які можуть стати в нагоді:

Гаряча лінія для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства щодо до дітей - 15-47

Національна дитяча гаряча лінія – 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного)

Національна гаряча лінія з запобігання домашнього насильства - 0-800-500-005, 116-123 (з мобільного)

Гаряча лінія безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103