A
A
A

До кримінальної відповідальності притягатимуть лише за умисне зараження людей коронавірусом, - Максим Цуцкірідзе

Заступник голови Національної поліції України - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе розповів у коментарі "Цензор. НЕТ" кому загрожують штрафи і позбавлення волі у випадках порушення обмежувальних заходів, які вводяться на період карантину.

Максим Цуцкірідзе повідомив, що і раніше в Кримінальному кодексі існувала стаття 325, яка передбачає відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, але Верховна Рада посилила відповідальність, щоб попередити випадки навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.

Зокрема, тепер ця стаття Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних доходів громадян (від 17 до 51 тисяч гривень), а також арешт до шести місяців або позбавлення волі до трьох років. За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п'яти до восьми років позбавлення волі.

"Президент, уряд, РНБО прийняли ряд рішень щодо обмежень в діяльності ТРЦ, закладів громадського харчування, пересуванні транспорту тощо. Крім того, міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, у зв'язку зі зміною оперативної обстановки, можуть приймати рішення, які забезпечуватимуть заходи, що запобігають розповсюдженню хвороби. Ці рішення є обов'язковими до виконання, - каже Максим Цуцкірідзе. - Ті, хто їх не виконує, відповідно будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності. Наприклад, працює кафе, люди там заразилися, не дай Бог, є летальні випадки - власнику доведеться відповідати. У нас немає такої мети - покарати когось. Більше орієнтовані на превенцію. Всі зміни були внесені виключно для того, щоб захистити людей і запобігти поширенню коронавірусу. Весь світ бореться з пандемією і в різних країнах діють ті чи інші обмежувальні заходи. Україна - не виняток ".

Крім того, він зазначив, що в Кодекс України про адміністративні правопорушення введені нові статті, яких не було раніше. В умовах карантину громадяни будуть залучатися до адмінвідповідальності за самовільне залишення місця обсервації. Їм загрожує штраф від 17 тисяч гривень.

Реагуватимуть поліцейські і на випадки, якщо хтось із громадян, дізнавшись про свою хворобу, буде наражати на небезпеку інших.

"До кримінальної відповідальності притягатимуть лише за умисне зараження людей коронавірусом. Це така хвороба, яка може застати в будь-якому місці в будь-який час. Ніхто не застосовуватиме жодних заходів, якщо людина не знала про те, що хвора. Але якщо знала - є відповідальність за навмисне зараження. В одній із країн зняли ролик, як громадянин їде в метро, ​​знімає маску, слину розмазує на поручні. За подібні дії передбачено до 8 років позбавлення волі. Сподіваюся, що у нас таких людей немає ", - резюмував заступник голови Нацполіції.