A
A
A

МВС отримало матеріали щодо можливо незаконного стеження в Україні за посадовцями США

Народний депутат України О. Дубінський та адвокат Т. Костіна передали міністру внутрішніх справ Арсену Авакову матеріали щодо фактів можливого стеження в Україні за посадовцями США.

Під час зустрічі, яка відбулася сьогодні, 3 березня, міністр заявив про неприпустимість порушення прав громадян США на території України.

Національна поліція реагуватиме на будь-які протиправні дії на території України проти американських високопосадовців. Це стосується, як звичайних громадян США, так і посадовців американських державних органів і дипломатів.

Головним слідчим управлінням Національної поліції здійснюється досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163 КК України. Всі надані матеріали долучені до матеріалів цього кримінального провадження.   

Арсен Аваков запевнив, що МВС буде діяти винятково у правовому полі, спільно з відповідними правоохоронними органам США, забезпечуючи невтручання у внутрішньополітичні процеси у США, розуміючи всю важливість цієї теми для україно-американських відносин.

Хід цього розслідування перебуває під особливим контролем керівництва Міністерства внутрішніх справ України.

Департамент комунікації МВС України