A
A
A

МВС та НГУ розпочинають нову традицію: під стінами Парламенту відбуватиметься церемонія зміни почесної варти

Сьогодні, 1 березня, на площі Конституції, біля будівлі Верховної Ради пройшла перша церемонія підняття державного прапору та зміна почесної варти Національної гвардії України.

Командувач НГУ Микола Балан заявив, що така церемонія існує в багатьох країнах світу.

«У багатьох країнах світу існують такі традиції, коли військовослужбовці несуть службу біля визначних державних органів. Тому, ми запропонували парламентарям проводити церемонію підняття державного прапору та церемоніал почесної варти біля стін Верховної Ради. Для нашої держави це щось нове, але сподіваємось, що стане гарною традицією. Сьогодні, першого березня, вперше пройшла відповідна церемонія. Відтепер по вихідним і святам, щогодинно в зимовий час і кожні дві години в літній час проходитиме зміна варти. Гвардійці нестимуть службу з 10 години ранку до 18 години вечора», - зазначив Микола Балан.

Він додав, що нова традиція – це не просто церемоніал, але й спосіб ушанувати пам’ять гвардійців, які загинули під стінами Парламенту у 2015 році, коли вибухнула ручна бойова граната.

«Ми прагнемо показати, що гвардійці несуть службу постійно, крім того, певна іміджева складова. На цьому місці 31 серпня 2015 року загинули військовослужбовці НГУ, на стіні Парламенту є меморіальна дошка, таким чином ми хочемо вшанувати пам’ять цих бійців і всіх, хто загинув під час несення служби», - наголосив очільник НГУ.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що ця церемонія стане ще однією гарною українською традицією.

«Україна багата на традиції, які ми вшановуємо і зберігаємо. Сьогодні разом з Міністерством внутрішніх справ та Національною гвардією ми розпочинаємо нову традицію – підняття державного прапору та зміна почесної варти у вихідні та святкові дні. Сподіваюсь, що ця традиція буде існувати багато років. Схожі заходи є у багатьох країнах світу. Україна повинна підтримати такий почесний тренд», - сказав він.

Двічі на рік саме на Площі Конституції, під стінами Парламенту, гвардійці Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України складають присягу на вірність українському народові.

Варто зазначити, що нести службу під Парламентом буде почесна варта Національної гвардії України. Особовий склад зустрічає іноземні делегації, представників держав та урядів інших країн, а також забезпечує мир та спокій у столиці.

Щодня на плацу, не залежно від погодних умов, вони годинами відпрацьовують виконання стройових елементів та вдосконалюють майстерність володіння зброєю.

 

Департамент комунікації МВС України