A
A
A

Антон Геращенко: У Нових Санжарах все спокійно, немає жодних мітингів чи акцій протесту

На цьому сьогодні наголосив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко під час спільного брифінгу з заступником міністра охорони здоров’я Дмитром Ковалем. 

 

«На цей час у Нових Санжарах все спокійно, немає жодних мітингів та акцій протесту. Співробітники Нацполіції та Нацгвардії взяли в кільце санаторій і повністю контролюють режим. Якщо хтось незаконним чином потрапить на зону обсервації, то залишиться там на 14 днів», - зазначив Антон Геращенко.

 

 

Зараз в поліції готуються підозри та адмінпротоколи 23 особам, які були затримані в день масових заворушень. Деякі будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, зокрема ті, хто кидав бруківку в голови поліцейським та каміння в автобуси, хто розпалював ворожнечу.

 

Загалом порушено 5 кримінальних статей - перекриття транспортних магістралей, масові незаконні акції, погрози та напади на співробітників поліції, розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Зафіксовано багато публічних закликів до ненависті в тому числі до іноземних громадян, які перебувають в нових санжарах. 

 

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль запевнив, що за результатами ранкового медичного огляду, всі наші громадяни, іноземці, члени екіпажу, є здоровими.

 

 

«Зараз ми разом з поліцією починаємо відстежувати ресурси, які, можливо, з метою ввести в оману, будуть збирати матеріальну допомогу, закликаючи передавати її до Нових Санжар. Якщо ми виявимо факти шахрайських дій, це буде кримінальна справа та переслідування. Україна показала не найкращий приклад як треба відноситись до своїх співгромадян. Нам потрібна повага і підтримка», - сказав заступник міністра внутрішніх справ.

 

 

Антон Геращенко додав, якщо буде достатня кількість заявок від українців з міста Ухань з проханням евакуювати їх, Україна зможе це зробити знову.

 

Департамент комунікації МВС України