A
A
A

Арсен Аваков: Поліція готує підозри шістьом учасникам протестів у Нових Санжарах

Про це сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у студії програми «Свобода слова з Савіком Шустером», сьогодні, 21 лютого.

Арсен Аваков повідомив, що вчора, 20 лютого, поліцейські затримали 24 правопорушників.

"Вчора поліцейські затримали одразу 24 людей, а потім відпустили, крім одного, тому що достатні підстави з'являться пізніше, коли будуть документальні підтвердження з пропозицію суду для їх прямого арешту. Це ті люди, хто кинув тротуарну плитку в голову поліцейському, і він наразі у важкому стані знаходиться в лікарні з перебитим обличчям і зламаними кістками... Це ті, хто кидав каміння в автобус із людьми, які знаходяться на карантині. Це ті, хто активно бився з поліцейськими та перешкоджав їх нормальній роботі. Це ті, хто кричав - Ми вас всіх спалимо та кричав на адресу іноземців, які з нами приїхали. Це були п’яні заклики, а частина – тверезі», - сказав міністр.

Крім того, він розповів, що поліція буде звертатися до суду з вимогою обрати запобіжний захід у вигляді арешту ще шістьом учасникам протестів в Нових Санжарах.

«Якщо ми всіх їх відпустимо на волю і просто вибачимося, у нас ніколи не буде порядку. Тому ми наполягаємо на тому, щоб ті, хто повів себе негідно та злочинно, отримали покарання. Такі покарання будуть оголошені як мінімум ще шістьом громадянам. І ми сподіваємося на те, що тут нас повністю підтримає прокуратура, а суд прийме рішення», - додав він.

Також Арсен Аваков наголосив, що перший аналіз показує, що у деяких людей була істерика, переляк, страх… А дехто на цьому намагався нагрітися, маючи на увазі майбутні місцеві вибори або навіть власні корисливі інтереси.

«На жаль, це все вилилося в незаконну ганебну поведінку, за яку нам необхідно вибачиться один перед одним, і вже точно перед тими людьми, які більше 20 годин провели в дорозі і наприкінці отримали те, що отримали», - зазначив міністр внутрішніх справ.

Департамент комунікації МВС України