A
A
A

Користувачі чат-боту «СтопНаркотик» допомогли заблокувати 500 «наркокрамниць»

Небайдужі громадяни – користувачі Telegram чат-боту «СтопНаркотик» (https://t.me/StopDrugsBot) допомогли заблокувати 500 електронних адрес у месенджері Telegram, що використовували зловмисники для незаконного розповсюдження наркотиків через мережу Інтернет, у тому числі 10 наркокрамниць, що працювали на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, та три наркокрамниці в Автономній республіці Крим.

Telegram чат-боту «СтопНаркотик» був розроблений представниками факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ.

За інформаційної підтримки Харківської міської ради, Київської обласної ради, Кременчуцької міської ради, Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України, місцевих, регіональних та національних ЗМІ, з моменту презентації чат-боту у вересні 2019 року, до його користувачів на теперішній час  долучилися більше 21 тис. осіб, у тому з мешканці тимчасово окупованих території України.

Чат-бот «СтопНаркотик» має можливість:

1) отримувати від користувачів:

– фотографії «графіті» (написи) з «наркоадресами» із зазначенням GPS-координат або фізичних адрес, де вони були виявлені;

– адреси в месенджері Telegram та вебсайтів з продажу наркотиків;

– адреси точок продажу наркотиків в населених пунктах.

2) залучати громадян до:

– блокування адрес у месенджері Telegram шляхом надсилання скарг до адміністрації месенджеру з відомостями про адреси, за допомогою яких здійснюється незаконне розповсюдження наркотиків;

– деактивації (зафарбовування) «графіті» (написів) з «наркоадресами».

За час роботи чат-боту користувачі надіслали на перевірку: 8520 зображень; 11145 адрес у Telegram; 1274 посилань на вебсайти.

ВЗГ ХНУВС