A
A
A

Вертоліт ДСНС України транспортував до столиці важкохворого пацієнта з Харкова

Сьогодні, 14 лютого, вертоліт ДСНС здійснив посадку на даху столичного Інституту серця — єдиної в Україні клініки із сертифікованим вертолітним майданчиком. Важкохворий пацієнт з Харкова потребував термінового транспортування за допомогою авіації, зважаючи на невтішні прогнози місцевих лікарів.

За словами директора Інституту серця, лікаря-кардіохірурга - Бориса Тодурова, який разом із реанімаційною бригадою зустрічав пацієнта, єдиний спосіб врятувати людину із важкою формою вірусної пневмонії — підключити його до апарату ЕКМО (Екстракорпоральна мембранна оксигенація), який забезпечить підтримку діяльності серця та легень у пацієнтів, в яких функція серця та легень порушена досить тривалий час.

“Дякуючи Богу, в Україні є така служба, яка здатна оперативно — за півтори-дві години — перевезти з Харкова до Києва пацієнта, де він отримає кваліфіковану допомогу”, - сказав Борис Тодуров.

Він подякував пілотам Служби з надзвичайних ситуацій за роботу і допомогу, яка дасть можливість врятувати людині життя.

Нагадаємо, що це вже другий випадок, коли важкохворого пацієнта транспортують за допомогою авіації ДСНС на вертолітний майданчик столичного Інституту серця.

Пресслужба ДСНС України