A
A
A

Сергій Дейнеко: ДПСУ продовжує протистояти зовнішнім загрозам, пов’язаним із російською агресією, та внутрішнім негараздам – зловживанням і корупції

У Києві відбулося засідання Колегії Державної прикордонної служби України, на якому підбили підсумок діяльності відомства за минулий рік та визначили основні завдання на 2020-й.

Окрім членів колегії, керівного складу структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управлінь та органів охорони кордону, у засіданні також взяли участь представники МВС, громадської ради, ветеранської організації та відомчої профспілки.

Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко зазначив, що охорона кордону здійснюється у непростих умовах, коли доводиться протистояти зовнішнім загрозам, пов’язаним із російською агресією, та внутрішнім негараздам – зловживанням і корупції. Не менш складною є ситуація і на державному кордоні.

«Правопорушники все частіше своїми діями створюють реальну загрозу життю і здоров’ю прикордонників. Нерідко для їх припинення мусимо застосовувати зброю. Але й надалі будемо жорстко реагувати на будь-які спроби злочинців диктувати нам свої умови», - наголосив він.

Усіх, хто віддав своє життя, захищаючи кордони, керівник відомства закликав вшанувати хвилиною мовчання.

Ефективність роботи Держприкордонслужби підтверджують також іноземні партнери, адже більшість спроб протиправної діяльності припиняються з українського боку, а не правоохоронцями суміжних країн.

Сергій Дейнеко відмітив, що «надзвичайно важливим у сфері реалізації державної політики стало прийняття у липні Національної стратегії інтегрованого управління кордонами на 2020-2025 рр. та затвердження Плану її реалізації до 2022 р. А у рамках удосконалення законодавства опрацьовано 22 проєкти законів і нормативно-правових актів з прикордонних питань». З початку 2020 року, наприклад, набув чинності Закон щодо виділення Державній прикордонній службі в постійне користування земельних ділянок для інженерно-технічного облаштування і утримання кордону.

Крім того, він нагадав, що з середини 2019 року у відомстві розпочалися кардинальні зміни, зокрема, оптимізовано управлінську складову.  

«Скорочуючи невиправдано «роздуті» управлінські структури, – ми зосередили увагу на належному забезпеченні органів і підрозділів кордону»,- наголосив полковник Дейнеко і додав, що ресурси та зусилля відомства спрямували також для забезпечення гідного соціального пакету для прикордонників.

«Наприкінці року ми змогли добитись збільшення бюджетного фінансування, що дозволило підвищити грошове  забезпечення усім категоріям військовослужбовців в середньому на 15%», - зауважив Сергій Дейнеко.

Він підкреслив, що цього року продовжиться робота щодо повної ліквідації існуючої диспропорції і приведення оплати праці до рівня Збройних Сил України. Крім того, у 2019 році 220 сімей прикордонників та ветеранів отримали житло чи фінансову компенсацію на купівлю житла (на компенсації для 99 сімей вперше виділили понад 112 млн грн, і цю практику продовжуватимуть). Цього року планується завершення будівництва 5-ти об’єктів і отримання 305-ти квартир для прикордонників.

Голова Держприкордонслужби наголосив, що головним індикатором діяльності та реформування відомства є суспільна підтримка і соціологічні дослідження показують ріст рівня довіри до прикордонників

«Впевнений, що разом ми подолаємо усі труднощі і, як годиться, будемо першими  з честю представляти Україну на її кордонах», -  резюмував очільник Держприкордонслужби.

За матеріалами ДПСУ