A
A
A

Гендерна політика: ДДУВС проводить наукову діяльність, а також пропонує юридичну консультацію і психологічну підтримку

Для українського суспільства питання гендеру є досить чутливим, міфологізованим і навіть маніпулятивним.

Для того, щоб почути справжню думку українців, не нав’язуючи правильні та неправильні відповіді, аби зрозуміти, як насправді українці сприймають питання гендеру та гендерної рівності на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ працює Навчально-наукова лабораторія проблем забезпечення гендерної рівності.

Робота такої Лабораторії стала можливою завдяки двосторонньому договору між ДДУВС та  Науково-дослідним інститутом державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України.

Основне завдання Лабораторії – задоволення потреб суспільства у доступній юридичній інформації та правовій допомозі, підвищення професійної відповідальності юристів, розвиток людського та соціально-економічного потенціалу суспільства через наукову діяльність, надання безоплатної інформаційної, первинної правової, психологічної, соціальної допомоги особам які перебувають у складних життєвих обставинах.

Наукові співробітники займають відразу цілою низкою питань:

організацією і проведенням науково-практичних заходів з метою координації реалізації гендерної політики, створення комунікації між інституціями, що зацікавлені у суспільних трансформаціях, напрацюваннях наукових та практичних рекомендацій;

впровадженням гендерного компоненту в навчальний процес, вихованням у курсантів та студентів розуміння гендерної рівності і подоланням стереотипів;

розробкою проектів нормативно-правових актів та пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства;

проведенням правових експертиз нормативно-правових актів, в тому числі гендерної;

впровадженням результатів наукових досліджень в практичну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, прав осіб, які постраждали від проявів гендерної нерівності, гендерного насильства, в тому числі насильства в сім’ї, як у мирний час, так і в умовах конфлікту.

Як це виглядає на практиці?

Науковці Лабораторії систематично готують пропозиції щодо вдосконалення законодавства, з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, подолання гендерно обумовленого насильства;

проводять гендерні експертизи вже існуючих нормативно-правових актів;

розробляють та викладають спецкурси з питань гендерної рівності, проводять тренінги, інформаційну та просвітницьку роботу для широких верств населення;

надають безоплатну юридичну консультацію та психологічну підтримку;

проводять наукові дослідження та випускають статті та монографії відповідної тематики. До речі, ознайомитись з ними можна скориставшись онлайн бібліотекою університету.

Лабораторія створила та налагодила відносини з міжнародними партнерами, серед яких: Офіс Ради Європи в України, Фонд у галузі народонаселення ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, ОБСЄ, Міжнародна організація «Ла-Страда Україна», проект ЄС «Право-Justice», зарубіжні ВНЗ.

Варто зазначити, що завдяки міжнародній співпраці, ДДУВС на регулярній основі проводить різноманітні конкурси, творчі роботи, науково-практичні заходи, тренінги по впровадженню гендерної політики у структурах органів державної влади та органів місцевого самоврядування, приватних установах.

На сьогоднішній день це більше 50 різноманітних заходів. Як правило, основними спікерами таких тренінгів виступають на лише науковці, але і відомі люди – зірки, активісти, спортсмени, яким болюча та не байдужа тема гендеру.

Плани на майбутнє

Створення на Дніпропетровщині «Соціального консультативного центру», який має поєднувати в собі як послуги щодо професійної адаптації (навчання/перенавчання), так і сервісні послуги.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 49005, м. Дніпро, пр. Гагаріна, 26

Тел. +38 (067) 61 21 134 (завідувач Лабораторії – Лариса Наливайко).

Слідкуйте за оновленнями! Далі – цікавіше!