A
A
A

Арсен Аваков: Українські поліцейські навчатимуться за міжнародними стандартами CEPOL

Сьогодні, 5 лютого, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та виконавчий директор CEPOL Детлеф Шрьодер підписали Угоду між Міністерством внутрішніх справ України та Агентством Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL).

Арсен Аваков подякував європейським колегам за освітні програми та наголосив, що українські правоохоронці завжди готові вчитися та набувати досвіду.

«Значну увагу ми приділяємо вдосконаленню знань та вмінь наших офіцерів. Тому, ми не соромимось навчатися. Дякуємо за ту можливість, яку надає ваша організація для наших офіцерів. За останні 5 років кадровий склад української поліції оновився на 40%. Зменшився середній вік офіцерів – поліція стала молодшою. Однак, ми точно знаємо, що молодому поповненню необхідний досвід. Тому, коли ваше агентство пропонує нам таку програму, ми з радістю приєднаємося», - сказав Арсен Аваков.  

Відтепер українські правоохоронці матимуть можливість проходити тренінги, обмінюватися новітніми практиками та отримають доступ до відкритих ресурсів електронної мережі e-Net CEPOL.

Голова Нацполіції Ігор Клименко відзначив, що поліція досягла того рівня, коли підготовка особового складу проходить за єдиним стандартом.

«Кожен працівник поліції повинен два роки відпрацювати звичайним патрульним, не залежно від освіти. Тільки після цього, як працівник ознайомиться з усіма напрямами роботи поліції, він зможе претендувати на вищу посаду. Важливим лишається напрям – підготовка керівного складу поліції. Наше завдання – підготувати їх по єдиним стандартам», - наголосив він.

Виконавчий директор CEPOL Детлеф Шрьодер зазначив, що він вже здійснив візит до Національної академії внутрішніх справ і основним напрямком двостороннього співробітництва вбачає кібербезпеку.

«Також нашим пріоритетом є постійне підвищення кваліфікації наших співробітників та питання передачі досвіду молодшим спеціалістам. Ваші представники вже беруть участь в низці наших ініціатив і ми плануємо збільшити участь української сторони. В рамках проекту ЕС запускаємо апгрейд спрямований на боротьбу з організованою злочинністю», - сказав він.

Варто зазначити, що співпраця з CEPOL здійснюється винятково закладами вищої освіти МВС. Підписана Угода відкриває можливості для більш плідної співпраці.

 

Департамент комунікації МВС України