A
A
A

Арсен Аваков: Відновити втрачені посвідчення водія відтепер можна онлайн

Сьогодні, 5 лютого, Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба презентували ще одну новацію е-сервісу від МВС: онлайн замовлення заміни посвідчення водія через електронний кабінет водія.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів, що громадяни зможуть обміняти водійське посвідчення та отримати його після втрати або крадіжки не виходячи з дому. Для цього достатньо мати власний електронний кабінет водія.

«Запустили ще одну новацію е-сервісу від МВС: онлайн замовлення заміни посвідчення водія через електронний кабінет водія. Вхід до е-кабінету водія – за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який дуже зручно отримати на чип своєї ID-картки, а також через Bank-id та Mobile-id», - сказав Арсен Аваков.

Міністр відзначив, що МВС є лідером у справі діджіталізації державних сервісів для громадян. Це значно мінімізує час та сили, які громадяни витрачають на отримання послуг.

Своєю чергою, заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров зазначив, що відтак громадянам необхідно тільки прийти на 2 хвилини в територіальний сервісний центр МВС, зазначений в його електронній заяві, та забрати вже готове посвідчення водія.

«Незабаром ми плануємо розширювати функціонал, так само працювати зі свідоцтвами про реєстрацію ТЗ і ще більше надавати електронних адміністративних послуг». – додав Сергій Гончаров.

Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами. Відмовлення в наданні послуги можливе з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. 

Мета Уряду – за найближчі три роки перевести в онлайн Центр адміністративних послуг. МВС здійснює максимально впровадження онлайн своїх послуг для зручності громадян та держави.

«Ми повинні створити максимально приємні та зрозумілі умови для людей і нам тоді також буде простіше обслуговувати та адмініструвати ці реєстри, а громадянам буде з ними легше співпрацювати. Для цього Міністерство внутрішніх справ співпрацює з Міністерством цифрової трансформації щодо максимального переведення послуг в онлайн», - розповів Сергій Гончаров.

За допомогою онлайн-сервісу громадянин може замовити:

• обмін посвідчення водія в разі заміни персональних даних;

• отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або зіпсованого;

• заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Алгоритм отримання послуги:

• після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;

• до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;

• заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Департамент комунікації МВС України