A
A
A

Правоохоронці Київщини затримали вимагачів, один із яких - поліцейський

У документуванні, викритті та затриманні зловмисників, які погрожуючи фізичною розправою, вимагали у підприємця 130 тисяч доларів США, приймали участь оперативники Києво-Святошинського району, Департамент внутрішньої безпеки та Державне бюро розслідувань.

Так, наприкінці минулого року житель Петропавлівської Борщагівки отримав шокуючий «подарунок» - похоронний вінок із написом погроз йому та його родині. Приватний підприємець, щоб врятувати своє життя та здоров’я, а також своїх близьких, одразу звернувся до поліції. За вказаним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України і розпочали проводити низку відповідних оперативно-розшукових заходів.

Спочатку, шантажуючи підприємця, зловмисники вимагали 50 тисяч доларів, діючи так, ніби його «замовили » представники з кримінального кола. Уявним рятівником виявився колишній водій-охоронець підприємця, який несподівано запропонував йому свою «допомогу». Але для того, щоб вирішити це питання, потрібно було сплатити частину від потрібної суми.

Затримали їх під час отримання першого «траншу» у сумі 40 тисяч долів. Саме цей чоловік, якому довіряв потерпілий, виявився вимагачем.

Встановлено, що працівник поліції разом із своїм товаришем спланував, організував та приймав участь у вимаганні. Його поплічник вже був засуджений за скоєння вимагання, хуліганства та незаконний обіг зброї.

А поліцейський у свій час був звільнений з лав НПУ за отримання неправомірної вигоди і в цьому році поновлений судом на службі.

Наразі двоє зловмисників затримані у порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про оголошення їм підозри. Міру запобіжного заходу для них обере суд. Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції в Київській області