A
A
A

Антон Геращенко: Ми продовжуємо боротьбу за нашу незалежність і культуру

Сьогодні, 22 січня,  з нагоди Дня соборності України для всіх підрозділів міністерства внутрішніх справ, ліцеїстів та курсантів влаштували показ історичного фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри».

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що Україна має довгу історію боротьби за незалежність. Навіть сьогодні точиться війна за право бути соборними та вільними.

«В 1919 році в цей день українці об'єднали ЗУНР та УНР. Це був символічний акт, щоб побудувати єдину і незалежну Україну. Але 100 років тому наші діди та прадіди не мали достатньо сил і вони не змогли захистити молоду державу від комуністичної навали. Це закінчилось великим, кривавим терором. Ми, українці, повинні знати і поважати нашу історію. Це дуже не проста історія. І Росія не полишає бажання повернути Україну у сферу свого впливу. Після Революції Гідності, Путін захопив Крим, розв’язав війну на сході та захопив частину нашої території. Але ми продовжуємо боротьбу за нашу Незалежність», - сказав Антон Геращенко.

Він зазначив, що фільм був знятий кіностудією імені Довженка, директором кіностудії та режисером Олесем Янчуком.

Режисер Олесь Янчук наголосив, що від моменту ідеї до створення фільму пройшло майже 10 років. Наразі це найновіша картина кіностудії.

Він розповів, що під час відвідин Парижу, він побував саме на тому місці, де вбили Симона Петлюру. Вивчивши велику кількість документів та літератури, він взявся знімати стрічку. Симон Петлюра – не пересічна історична постать, тому дуже важливо було дотриматися саме історичної правди.

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький