A
A
A

В ХНУВС відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

Указом Президента України з 1999 року 22 січня в Україні відзначається День Соборності. У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулося урочисте шикування з нагоди цієї дати.

Працівники університету, курсанти, студенти, слухачі магістратури, учні Ліцею «Правоохоронець», вихованці Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» зібралися на великому плацу вишу, щоб відзначити значну історичну та політичну подію – об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв-захисників, які загинули у боротьбі за вільну, незалежну, соборну Україну, та поклали квіти до пам’ятника борцям за суверенність і незалежність нашої держави.

З пам’ятною датою присутніх привітав ректор університету полковник поліції Дмитро Швець. Він зазначив, що 22 січня 1919 року відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українців – урочисте проголошення Злуки українських земель в єдину самостійну державу.

«Відзначення Дня Соборності – це не тільки суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок: зберегти світлу пам’ять про незламних борців за свободу. Ми вшановуємо усіх українських воїнів, які пожертвували своїм життям заради права українського народу жити у вільній країні. Схиляємо голови перед мужністю та героїзмом бійців, що сьогодні беруть участь в операції об’єднаних сил, захищаючи Східні рубежі нашої держави. Вони – наша гордість і слава, приклад стійкості, сили духу та справжнього патріотизму», – наголосив Дмитро Володимирович.

Від імені Президента України та Голови Верховної Ради України привітав присутніх народний депутат України Олександр Бакумов, історичну значимість події підкреслив у своєму виступі ректор університету 1992–2003, 2010–2012 рр. Олександр Бандурка. В урочистостях також взяли участь ректор університету 2012–2015 рр. Сергій Гусаров, заступниця начальника Національної академії Національної гвардії України по роботі з особовим складом підполковник поліції Олена Орлова, представники керівного складу університету.

 

Під час урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України відбулося вручення нагород працівникам та курсантам університету. За особливі заслуги перед Українським народом Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено Клочка Анатолія Миколайовича, проректора університету.

Наказами МВС України за зразкове виконання посадових обов’язків, особисту ініціативу і самовідданість, високий професіоналізм відзнакою МВС України – нагрудним знаком «За відзнаку в службі» нагороджено:

майора поліції Колотіка Анатолія Сергійовича, декана факультету № 3;

майора поліції Орлова Юрія Володимировича, професора кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1;

відзнакою МВС України – Грамотою:

майора поліції Звірянського Геннадія Володимировича, заступника декана факультету № 4;

капітана поліції Константинова Дмитра Вадимовича, викладача кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 2;
Аношкіна Андрія Валентиновича, заступника начальника – завідувача комунально-експлуатаційного відділення відділу матеріального забезпечення;
Загороднього Сергія Андрійовича, заступника декана факультету № 6;
Устименко Олену Сергіївну, начальника відділу міжнародного співробітництва;

відзнакою МВС України – Подякою:

Бобро Наталію Валеріївну, доцента кафедри соціальних та економічних дисциплін факультету № 2;
Клочка Іллю Олеговича, фахівця відділу організаційно-аналітичної роботи та контролю.

За вагомий внесок у справу підготовки та виховання майбутніх правоохоронців, розвиток системи соціального захисту працівників поліції та ветеранів органів внутрішніх справ відзнакою Асоціації ветеранів МВС України – медаллю «За заслуги» нагороджено:

Московця Валерія Івановича, помічника ректора по роботі з ветеранами та громадськими організаціями відділу організаційно-аналітичної роботи та контролю.
Наказом ректора Харківського національного університету внутрішніх справ присвоєно чергові спеціальні звання:

капрал поліції

рядовому поліції Плеханову Владиславу Романовичу, курсанту факультету № 4;
рядовому поліції Орлову Роману Руслановичу, курсанту факультету № 4.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм  нагороджено Грамотою Харківської обласної ради Тулупова Володимира Володимировича, доцента кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки факультету № 4.

Крім того, відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Разом із представниками державної влади та органів місцевого самоврядування, харків’янами вшанував пам'ять тих, хто віддав своє життя за єдність та територіальну цілісність нашої держави ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Дмитро Швець, представники керівного складу вишу, курсанти та студенти закладу освіти.

 

ВЗГ ХНУВС