A
A
A

ВРУ звернулась до Президента Італії з проханням забезпечити об’єктивність у справі Марківа

Верховна Рада схвалила текст заяви ВРУ у зв’язку з кримінальним переслідуванням Віталія Марківа. 

Парламент сьогодні, 17 січня, прийняв проект постанови №2717 «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці». «За» проголосували 323 депутати.

«Верховна Рада постановляє: Звернутись до Президента Італійської Республіки спільно з Парламентом Республіки з проханням в рамках своїх повноважень  забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно Віталія Марківа»,- йдеться в тексті заяви.

В тексті заяви також зазначається, що парламент України  вважає, що справа Віталія Марківа продемонструвала очевидні порушення принципів верховенства права, гарантій на справедливий суд та одного з ключових принципів кримінального процесу – презумпції невинуватості.

Також народні депутати зазначють, що судовий процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони обвинувачення базувалися на чутках та упередженнях, суд відхилив запит на проведення огляду місця події на горі Карачун (поданий захистом Bіталія Марківа), а ймовірна причетність російської та проросійської сторони, присутніх там під час трагедії, не розслідувалась.

 Окремо Рада наголошує на тому, що під час судового розгляду не було надано чітких однозначних доказів вини українських військових, взагалі, чи Віталія Марківа, зокрема.

«Верховна Рада протестує проти звинувачення України у порушенні міжнародного гуманітарного права … категорично засуджує використання неприйнятних формулювань в матеріалах вироку, згідно яких українська армія є «повсталими українцями, що захопили «Карачун», стверджується, що «стріляти по цивільних було звичним способом дій української армії та НГУ», а військові дії на Сході України називаються «триваючою громадянською війною».

Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа за підозрою у вбивстві фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі.

За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні рекомендації посольства Італії не їхати у зону бойових дій.

Раніше повідомлялося, що МВС допоможе оскаржити рішення у справі Марківа в апеляційному суді.