A
A
A

Позиція МВС України щодо матеріалів, опублікованих слідчими Палати Представників Конгресу США

МВС України відповідно до вимог міжнародного та національного законодавства гарантує захист, безпеку та недоторканість дипломатів будь-якої іноземної держави на території України, в тому числі представників дипломатичного корпусу Сполучених Штатів Америки.

В МВС взяли до відома матеріали, опубліковані 14 січня, слідчими Палати Представників Конгресу США про можливе незаконне стеження на території України за колишнім послом США в Україні Марі Йованович.

Як відомо, Комітет з розвідки Палати Представників опублікував нотатки та інші документи про те, що під час каденції в Україні Посла США Марі Йованович, за нею начебто здійснювалося незаконне стеження та можливе втручання у роботу її електронних гаджетів приватними особами на замовлення громадян США.

Позиція України - не втручатися у внутрішньополітичні справи Сполучених Штатів Америки. Однак, у опублікованих записах міститься факт можливого порушення законодавства України та Віденської конвенції про дипломатичні зносини, яка захищає права дипломата  на території іншої держави.

Україна не може залишити без уваги такі незаконні дії на своїй території.

Після аналізу цих матеріалів, Національна поліція України за фактом їх публікації розпочала кримінальні провадження за ч. 2 ст. 163 (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції ) та ч. 1 ст. 182 (Незаконне збирання, зберігання, використання конфіденційної інформації про особу, порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.

Наша мета - оперативно-слідчим шляхом перевірити, чи дійсно був факт порушення українського та міжнародного законодавств. Тоді повинно бути відповідне реагування.

Або ж це була просто бравада та фейк у неформальній бесіді двох громадян США.

Окрім цього, відповідно до Меморандуму про взаємне співробітництво та обмін інформацією між МВС України та ФБР США, підписаного міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та директором Федерального бюро розслідувань Крістофером Реєм у квітні, 2018 року, МВС звернулося до ФБР з проханням надати усі матеріали та інформацію про осіб, які можуть бути причетні до цього можливого кримінального правопорушення.

Відповідно до міжнародних правових механізмів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував американській стороні взяти участь у такому розслідуванні.

Україна очікує від Сполучених Штатів Америки реакції на звернення та розраховує на співробітництво.