A
A
A

Антон Геращенко взяв участь у засіданні комітету ВР з питань свободи слова

Члени комітету обговорили випадки конфліктів із журналістами, що відбулися 24 грудня 2019 року під стінами Київського апеляційного суду.

Антон Геращенко заявив, що особа, яка погрожувала і ображала журналістів вже знаходиться під вартою, їй оголошено підозру та обрано запобіжний захід. Наразі справа готується до передачі в суд. Водночас, проводиться службове розслідування у зв’язку з тим, що працівники поліції та Нацгвардії, які несли службу під судом, вчасно не відреагували і не захистили журналістів.

«Правоохоронців притягнуть до дисциплінарної відповідальності за нерішучість під час служби. А ми зробимо висновки на майбутнє», - наголосив заступник міністра.

Водночас, він зауважив, що 24 грудня під стінами суду лунали погрози як у бік журналістів, так і від них. Антон Геращенко нагадав, що за Конституцією в Україні діє свобода слова і правоохоронці будуть реагувати на такі випадки тільки тоді, коли особа вважатиме, що висловлена погроза на її адресу дійсно становить загрозу її життю та здоров'ю. 

Окремо Антон Геращенко сказав, що  26 грудня відбувся напад на одного із журналістів біля приміщення Державного бюро розслідувань. На даний момент слідство установило особу одного нападника, він затриманий. Інший у розшуку.

Нагадаємо, під час парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення», Антон Геращенко заявив, що МВС системно вживає зусилля для гарантування безпеки журналістів.