A
A
A

З початку 2020 року піротехніки ДСНС вилучили та знищили вже 474 вибухонебезпечних предмети

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише упродовж минулої доби, 14 січня, піротехніки ДСНС здійснили 10 виїздів, під час яких вилучили та знищили 76 вибухонебезпечних предметів.

Відсутність снігового покриву цієї зими на більшості території країни сприяє тому, що громадяни продовжуть знаходити застарілі міни та артснаряди у найрізноманітніших місцях.

Так, 14 січня група піротехнічних робіт Управління ДСНС у Житомирській області знищила 40 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. З’ясувалось, що на знахідки натрапили місцеві шукачі металу під час обстеження території поля. Про це вони повідомили за номером «101». Фахівці ДСНС, які прибули до місця виклику, ідентифікували знахідки як 40 мінометних мін калібром 120 мм часів минулих війн.

Цього ж дня піротехніки ДСНС у Хмельницькій області вилучили та у спеціально відведеному місці знищили артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни.

Днем раніше на Чернігівщині, фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС в області знищено у встановленому порядку 2 артилерійські снаряди калібром 76 мм та мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової війни.

Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, на Луганщині, впродовж минулої доби піротехнічними розрахунками ДСНС України перевірено 0,61 га місцевості, де було виявлено та вилучено 6 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Водночас на Донеччині піротехнічні розрахунки ДСНС України виявили та вилучили 6 одиниць ВНП. Було обстежено 1,95 га території.

Загалом, з початку 2020 року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 474 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 5 авіаційних бомб.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Пресслужба ДСНС