A
A
A

Підсумки гендерної інтеграції в МВС

26 грудня 2019 року у Міністерстві внутрішніх справ України відбулася робоча нарада під головуванням радниці Міністра з гендерних питань Вікторії Арнаутової та начальниці відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС Ольги Перунової щодо результатів впровадження гендерної політики за 2019 рік.

До робочої наради були залучені представники Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної міграційної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Адміністрації державної прикордонної служби України, Національної академії внутрішніх справ, ДУ «Академія патрульної поліції», Державного науково-дослідного інституту МВС, Департаменту патрульної поліції НП України.

Під час наради кожний підрозділ звітував про проведену роботу за 2019  рік та обговорювалися плани на наступний рік.

Надзвичайно важливим для реалізації гендерної політики в секторі безпеки є проведення таких щомісячних координуючих зустрічей, оскільки це акумулює зусилля з реалізації державних документів з питань «Жінки, мир, безпека» та уніфікує підходи в реалізації політики.

Національний план дій України з виконання резолюції ради безпеки ООН 1325   «Жінки, мир, безпека» завершує свою дію у 2020 році, тому важливо оцінити стан виконання завдань зазначеного документа та підсилити результат з питань що потребують доопрацювання.

Важливим подальшим кроком для розвитку напрямку в МВС є проведення досліджень Державного науково-дослідного інституту МВС з тем: «Вплив збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях на жінок і дівчат, чоловіків і хлопців стосовно ризиків гендерно зумовленого насильства, сексуального насильства, доступу до правосуддя» та «Фактори впливу реформи системи МВС на задоволення соціальних та інших потреб жінок». Оскільки, для подальшого впровадження принципу рівних прав та можливостей ми повинні спиратися на обґрунтовані факти, які можна виявити за допомогою досліджень проведених в секторі безпеки. 

Вікторія Арнаутова зазначила про амбітні плани на наступний рік з реалізації принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у напрямках гендерного навчання,  створення механізму реагування на  насилля за ознакою статі. Було зазначено про покращення інфраструктури та речового забезпечення для жінок та чоловіків, що працюють у складових системи МВС. Наразі Національна гвардія України планує закупити бронежилети, що відповідають антропометричним формам жінок і це є значним кроком вперед для нас.

Начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС Ольга Перунова підкреслила важливість виконання пунктів Плану заходів з реалізації гендерної політики та своєчасне звітування, а також моніторинг виконання резолюції 1325 та напрацювання пропозицій щодо нового плану заходів дій на 2025 рік.