A
A
A

Арсен Аваков: Ми кажемо Путіну: «відійди за кордон», а ми між собою вже розберемось

Міністр внутрішніх справ, коментуючи Нормандські перемовини під час програми «Право на владу», заявив, що Росія не хоче повертати контроль над українським кордоном, хоча Україна не одноразово це пропонувала.

«Після того як Володимир Зеленський заявив про те, що Україна хоче взяти свій же кордон під контроль, то Путін заявив, що з одного боку буде українське військо, з іншого український кордон і бойовиків візьмуть у котел і знищать, як це було у Серебриниці», - заявив міністр.

Арсен Аваков пояснив, що у 1995 році у Сребриніці відбувся геноцид проти мусульман, тоді підтримувані РФ сербські війська, під командуванням генерала Младіча, вбили близько 8 тисяч осіб на етнічному підґрунті.

«Младіч представляв Белград, який повністю підтримувала Росія. А після того, як цього генерала судили у Гаазі, МЗС Росії заявляв, що цей вирок політизований. А ми говоримо: «Пан Путін, ми не Белград, у нас інша країна. Ми хочемо повернути нашу землю. Нам не треба цих маніпуляцій», - зазначив він.

Арсен Аваков також нагадав, що Росія зараз контролює 480 кілометрів українського кордону і офіційний Київ пропонував поступово повертати цей кордон. 

«Ми виходим з того, що виборів не буде, поки не будуть розпущені всі бандформування. Вибори можуть проходити лише під українським прапором та за українськими законами. З іншого боку, у Мінських домовленостях прописана та сама «народна міліція», але вони повинні бути розпущені. І ми готові зайти своїми поліцейськими силами. Ідея була така – патруль з п’яти осіб: два поліцейських – з Нацполіції, один – представник місії ОБСЕ та двоє – представники територіальних громад, в яких проходять вибори. Для такого плану ми використали досвід світових конфлікту», - додав міністр.

Департамент комунікації МВС України