A
A
A

У НАВС пройшла конференція «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі»

Сьогодні, 12 грудня, у Національній академії внутрішніх справ пройшла IV Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», присвячена Міжнародному дню боротьби з корупцією.

У науковому форумі взяли участь близько 300 представників різних галузей: авторитетні вітчизняні та міжнародні експерти, управлінці державного сектору, члени громадських організацій. Як зазначив ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Чернєй, широка географія та авторитетне представництво забезпечено завдяки сприянню організаторів – МВС України, НАВС, Консультативній Місії Європейського Союзу в Україні, Національній академії правових наук України та Громадській спілці «Центр запобігання та протидії корупції».

Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров зауважив, що корупція є чутливим питанням для України. І важливо, як держава бореться з цим явищем.

Так, у Міністерстві внутрішніх справ впроваджується максимальна диджитилізація послуг, що виключає корупційні ризики. У відомстві постійно триває робота щодо запобігання і протидії корупції.

«Такі заходи, як сьогоднішня конференція, це позитивний крок, який дозволяє нам спілкуватися, поширювати позитивний досвід, розробляти нові підходи і бути більш фаховими у питанні протистояння корупції», – сказав Сергій Гончаров.

Окремо він наголосив на вагомій ролі міжнародних партнерів, які допомагають у антикорупційному напрямку.

Заступник голови КМЄС в Україні Фредерік Весслау підкреслив, що боротьба з корупцією є одним із центральних питань у співпраці Місії з українськими державними органами.

«Реалізація антикорупційних проектів – це ключова тема нашої діяльності в Україні. Місія надає підтримку у цьому напрямі, зокрема, МВС, Нацполіції, ДБР, ГПУ. КМЄС також підтримує ідею впровадження антикорупційної спеціальності у закладах вищої освіти», – зазначив Фредерік Весслау і запевнив, що Місія сприятиме реалізації рекомендацій, напрацьованих під час конференції.

 До міжнародного наукового форуму в НАВС долучився також заступник глави МВС Антон Геращенко. Він переконаний, що подолання корупції в Україні не можливе за рахунок створення якогось нового антикорупційного держоргану.

«Боротися з цим явищем можлива на основі трьох складових: формування нульової толерантності до корупції, притягнення до відповідальності всіх причетних до корупції осіб і гідна зарплата держслужбовців», – вважає Антон Геращенко.

Заступник міністра соціальної політики Сергій Ніжинський підкреслив, що важливим інструментом в боротьбі з корупцією є комунікація між правоохоронними й іншими держорганами.

 «Дуже ефективною є наша співпраця з МВС та Департаментом кіберполіції НПУ», – повідомив Сергій Ніжинський. Він також відмітив колосальну роботу Громадської ради при МВС в боротьбі з корупцією.

Голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко зазначив, що конференція є підсумком цілої низки антикорупційних заходів.

«Сьогоднішньому науковому форуму передували три етапи, кожен з яких отримав статус міжнародної науково-практичної конференції. Вони пройшли восени у відомчих вишах МВС у Дніпрі, Львові та Харкові і об'єднали понад 1000 науковців, правоохоронців та правозастосовників», – повідомив Володимир Мартиненко.

Крім того, за його словами, за ініціативи й організації Громради при МВС цього року проведені 10 круглих столів антикорупційної тематики в різних регіонах країни. До них долучитися близько 2 тисяч учасників, зокрема уповноважені антикорупційних підрозділів усіх органів внутрішніх справ.

Володимир Мартиненко подякував КМЄС за допомогу в організації згаданих заходів.

«Ми з КМЄС домовилися провести ґрунтовний моніторинг виконання рекомендацій цих круглих столів. А наступним нашим кроком буде проведення міжнародної науково-практичної конференції у одній із країн Євросоюзу», – повідомив Володимир Мартиненко.

Учасники форуму обговорили проєкти змін і доповнень до законодавства, рекомендації з практичного здійснення превентивних антикорупційних заходів, шляхи активізації протидії корупційній злочинності та питань підготовки кадрів відповідної спеціалізації з урахуванням положень міжнародно-правових документів і зарубіжного досвіду.

Матеріали і вже напрацьовані рекомендації учасники конференції опрацюють протягом тижня. Потому узагальнені рекомендації будуть передані до суб'єктів законодавчої ініціативи та органів влади для реалізації.

Департамент комунікації МВС

Фото ВЗГ НАВС