A
A
A

Володимир Мартиненко: Наша мета – об’єднати наукові розробки і практичний досвід, щоб подолати корупцію в Україні

Про це голова громадської ради при МВС заявив під час Міжнародної науково-практичної конференції «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства», що пройшла сьогодні, 15 листопада, у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

До науково-практичного форуму, що відбувся за ініціативи Громадської ради при МВС, долучилися близько 200 учасників. Це представники Громради при МВС, Вищого антикорупційного суду, Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, Дніпропетровської ОДА, облуправлінь поліції Дніпропетровщини, Запоріжжя та Закарпаття, територіальних підрозділів ДСНС та ДМС, Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, прокуратури, громадських організацій та наукових установ Казахстану, Польщі та Литви.

Голова Громради при МВС України Володимир Мартиненко відмітив, що корупція в Україні займає чільне місце серед проблем, які заважають країні рухатися вперед.

«Наша мета – об’єднати наукові розробки, практичний досвід, зокрема й міжнародний, задля того, щоби подолати корупцію в Україні. У нашій країні створено декілька нових антикорупційних інституцій, вони працюють і мають результати. Але, як показує практика, ці результати не достатньо ефективні. Тому сьогодні ми маємо напрацювати більш дієвий механізм застосування антикорупційного законодавства, створити рекомендації, які в подальшому можна буде використовувати в законотворчому процесі», – наголосив Володимир Мартиненко.

Проректорка університету професорка Лариса Наливайко зазначила, що корупція – чи не найнагальніша серед проблем, що непокоять суспільство й перешкоджають економічному розвитку та поступу країни.

«Сьогоднішній захід об’єднає зусилля науковців, практиків та інституцій громадянського суспільства задля створення ефективної системи протидії цьому явищу. Результатом конференції стануть рекомендації у вигляді резолюції, які, ми сподіваємося, будуть корисними і для законотворчої системи, і для державних інституцій», – зазначила Лариса Наливайко.

Своєю чергою заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай відмітила, що сьогодні Дніпропетровщина є лідером серед інших областей за темпами впровадження реформи децентралізації, залучення іноземних інвестицій, розвитку транспортної, соціальної інфраструктур та бізнесу.

«Для наших іноземних партнерів та інвесторів надзвичайно важливим є розуміння прозорості та недопущення будь-яких проявів корупції. Вона є нашим внутрішнім ворогом. І лише спільними зусиллями науковців, практиків та громадянського суспільства ми зможемо цього ворога подолати», – переконана заступниця губернатора.

Учасники конференції розглянули різні аспекти запобігання та протидії корупції, відзначили вагому роль громадянського суспільства та ЗМІ у боротьбі з цим негативним суспільним явищем.

У ході дискусії обговорювався зарубіжний досвід протидії корупції в умовах глобалізованого суспільства, особливості застосування норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також особливості застосування норм Кримінального кодексу у вітчизняній та міжнародній практиці. Зокрема, Президент фонду Академії наукових, академічних здібностей та обміну (Республіка Польща) Рафал Лізут та головний науковий співробітник Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан Талгат Маханов у своїх виступах поділилися досвідом своїх країн, які також пройшли складний шлях боротьби з корупцією.

Відділення зв’язків з громадськістю ДДУВС