A
A
A

Антон Геращенко обговорив із заступником міністра закордонних справ Італії справу Віталія Марківа

Заступники міністрів МВС України Антон Геращенко та МЗС Василь Боднар провели спільну зустріч із заступником Міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Манліо Ді Стефано.

Важливим елементом перегорів стало питання засудженого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа. Антон Геращенко зазначив, що Україна робить усе можливе, щоб захистити свого співвітчизника в апеляційному суді та забезпечити його повернення додому.

Увагу італійських дипломатів було, зокрема, акцентовано на тому, що через нерозуміння ряду ключових політико-історичних моментів та хибне тлумачення окремих фактів, пов’язаних із подіями, що лежать в основі згаданої кримінальної справи, суд виявився неспроможним ухвалити об’єктивне рішення.

Заступник міністра внутрішніх справ повідомив також, що українська сторона здійснює власне розслідування обставин загибелі італійського журналіста Андреа Рокеллі і має сподівання на співпрацю італійської сторони у зазначеному питанні.

Раніше, Антон Геращенко закликав українських журналістів підтримати Віталія Марківа.

Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа за підозрою у вбивстві фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі.

«В Італії вже більше двох років під вартою знаходиться український воїн Віталій Марків. Його безпідставно звинувачують у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Рокеллі. Ми ознайомилися з вироком суду, який дав 24 роки позбавлення волі. На нашу думку, там немає жодного факту і жодних доказів по звинуваченню Віталія Марківа», - сказав Антон Геращенко.